“Rozgrywka w FIFA 15 przypomina mecz ping-ponga”. Konami atakuje konkurencję

Wojna pomiędzy FIFA 15 i PES 2015 nabiera rozpędu. 

W czym PES 2015 ma być lepszy od nowej odsłony FIFA? Oczywiście nie sugerujemy, że tak właśnie będzie, a jedynie przytaczamy pytanie, na jakie odpowiadał Adam Bhatti z Konami w wywiadzie dla serwisu NowGamer.


Osobiście uważam, że PES 2015 będzie o wiele lepszy, jeśli chodzi o oddawanie strzałów oraz bramkarzy – twierdzi Bhatti, europejski menedżer marki PES. – Nasza gra będzie bardziej realistyczna.

– Mamy produkt, który pozwala grać w prawdziwą piłkę nożną. Są tutaj odzwierciedlone kontrataki, długie podania czy przytrzymywania piłki. W innych tytułach tego nie znajdziecie. Tam rozgrywka przypomina ping-ponga – dodał Klaus Garner, asystent producenta PES 2015.

Batti pociągnął temat twierdząc, że FIFA 15 sprowadza się w sumie do tego, że jak tylko dostajesz piłkę, to strzelasz bramki. – To nie jest złe, wielu osobom taki model rozgrywki się podoba – zaznaczył Batti.

Co sądzicie o takim potraktowaniu FIFA 15? Zgadzacie się z opiniami przedstawicieli Konami?

Jeśli chcecie zobaczyć, jak naprawdę wypada PES 2015 w starciu z FIFĄ 15, zapraszamy do newsów, w których prezentowaliśmy gameplay’e z obu gier (FIFA 15klik, klik: ; PES 2015klik, klik).

Przypominamy, że premiera PES 2015 nastąpi w listopadzie tego roku na PC, PS3, PS4, Xbox 360 oraz Xbox One. Dla porównania, na konkurencyjną FIFĘ 15 czekamy jedynie do 26 września. Tytuł pojawi się na blaszakach i praktycznie każdej konsoli, jaka jest dostępna na rynku, poza Wii U.

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

3 Shares
Share3
+1
Tweet