Rise of the Tomb Raider – animacja Lary powala. Świetny filmik!

Twórcy chwalą się odświeżoną panną Croft i trzeba przyznać, że naprawdę jest się czym chwalić. Rise of the Tomb Raider zapowiada się niesamowicie.

Jeśli pamiętacie jeszcze gameplay pokazany podczas targów E3 2015, wiecie czego się spodziewać (wideo do przypomnienia tutaj). Nowe animacje Lary Croft robią wrażenie i jeszcze bardziej potęgują realizm gry.


Ostatnio Crystal Dynamics chwaliło się, że Lara ma reagować na otoczenie jak prawdziwy człowiek. Teraz możemy zobaczyć świeżutki materiał z sesji motion-capture, podczas której tworzono część animacji całej postaci, jak i emocji wędrujących po twarzy naszej bohaterki.

W Larę Croft ponownie wciela się aktorka Camilla Luddington, która już w zeszłym roku tłumaczyła na swoim Twitterze, że przy produkcji Rise of the Tomb Raider zostanie wykorzystana nowa technika motion-capture o nazwie Mova. Przypominamy, że polega ona na rozpyleniu specjalnej fluorescencyjnej farby na twarzy aktorki/aktora. Taki świecący makijaż pozwala uzyskać aż 7 tys. punktów odniesienia! Standardowe techniki motion-capture to zazwyczaj około 90 punktów odniesienia na twarzy.

Kto nie może się już doczekać Rise of the Tomb Raider?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

25 Shares
Share25
+1
Tweet