Rise of The Tomb Raider: Lara z zupełnie nowymi animacjami

Rise of The Tomb Raider ma być technologiczną rewolucją. Twórcy obiecują, że będzie na co popatrzeć.

Wygląda na to, że Crystal Dynamics naprawdę przykłada się do swojej najnowszej produkcji z uroczą panią archeolog w roli głównej – przynajmniej od strony technicznej.

Przy okazji E3 pisaliśmy już o materiałach zza kulis, a dziś jeden z developerów – Brian Horton – podzielił się informacjami o pracy nad wdzięcznymi animacjami panny Croft. Zarówno ruchy jej ciała, jak i mimika twarzy zostały przerobione całkowicie od nowa, by zapewnić graczom zupełnie nowy poziom realizmu.


Dzięki najnowszej technologii Lara ma reagować na otoczenie jak prawdziwy człowiek – gdy przechodzi obok ściany, dotyka jej, gdy wdepnie w zaspę śnieżną, spróbuje wyszarpnąć z niej nogę i strząsnąć śnieg. Jej twarz ma także na bieżąco zdradzać targane nią emocje – od podejrzliwych spojrzeń, przez grymasy bólu, aż po promieniujące radością uśmiechy.

Rise of The Tomb Raider zagości na konsolach XOne i X360 już 10 listopada. Co z pozostałymi platformami? Microsoft ma czasową wyłączność na nowe przygody panny Croft i ciężko w tej chwili cokolwiek powiedzieć, choć pewne przecieki już były.

16 Shares
Share16
+1
Tweet