PS5 Slim wcale nie takie małe? Tak prezentuje się najnowsza konsola

PS5 ma
Newsy PS5

Niektóre sklepy postanowiły rozpocząć sprzedaż konsol PS5 Slim. Choć oficjalny start dopiero będzie miał miejsce, to są już gracze, którzy weszli w posiadanie urządzenia. Dzięki temu w sieci pojawiły się pierwsze testy konsoli. Te porównują je z podstawową wersję i wyjaśniają wiele cech nowego sprzętu. Okazuje się, że najnowsza konsola z rodziny PlayStation wcale nie jest taka mała. To nie koniec „zaskoczeń”.

PS5 Slim jest całkiem duże?

Na podstawie dotychczasowych (oficjalnych!) informacji wiedzieliśmy, że konsola PS5 Slim będzie ok. 30% mniejsza niż podstawowa wersja sprzętu. Nie tylko wielkość, ale i waga miała być widocznie zmniejszona, wszak nazwa zobowiązuje. Jak jednak wynika z testów przeprowadzonych przez pewnego youtubera, sprzęt wcale nie jest taki mały. Ba, w bezpośrednim porównaniu okazuje się, że nowe PlayStation i tak jest całkiem spore. Zobaczcie sami:

Mimo wszystko, biorąc pod uwagę wagę, ta od razu jest wyczuwalna. Ciekawie prezentuje się też system usuwania napędu. Ten podłączono przy pomocy zaledwie 1 złącza, dzięki czemu pozbycie się go jest niezwykle proste. Nie potrzeba do tego żadnych śrubokrętów czy innych narzędzi.

Zobacz: Wszystko, co wiemy o PS5 Slim

W teście oberwało się też podstawce, a w zasadzie braku takiego gadżetu. Nie da się ukryć, że Sony poszło w tym wypadku po niskiej linii oporu. W poprzedniej wersji podstawka do stawiania PS5 pionowo i poziomo dołączona była do zestawu. W tym wypadku takiego gadżetu nie ma, a jedynie możemy go dokupić osobno za 129,99 zł.

Kiedy PS5 Slim będzie w Polsce? Na razie zapowiedziano debiut za oceanem, a europejska wersja ma pojawić się w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Oznacza to, że nowe PlayStation dostępne będzie w naszym kraju mniej więcej po nowym roku. Jak widać, trzeba jeszcze trochę poczekać.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie