Kiedy premiera PS5 Slim i Pro? Obniżki cen obecnej wersji to zwiastun

PS5 Slim i Pro już niemal pewne. Jest dobitny argument
Newsy PS5

PS5 Slim jest już zasadniczo pewniakiem na ten rok. Z wersją Pro może być nieco inna sytuacja, ale Sony “coś” musi kombinować, skoro nawet w Polsce ruszyły tak duże obniżki.

Jeżeli zastanawiacie się, czy PlayStation 5 w wersji Slim lub Pro może kiedyś wyjść, to raczej już nie musicie. Analizując ostatnie plotki i przecieki, a także “pół-oficjalne” informacje, a nawet strategiczne ruchy biznesowe Sony można śmiało stwierdzić, że owszem – “coś” się szykuje. Aby jednak lepiej zrozumieć, czemu już teraz część graczy powinna zacząć odkładać pieniądze na nową konsolę, najlepiej odwołać się do samego Microsoftu.

WIelki konkurent Sony w ostatnim czasie walczy o przejęcie Activision Blizzard. Jednocześnie do internetu trafia wiele dokumentów, które teoretycznie nie powinny tam trafić. Jednym z najlepszych przykładów jest ten, który niejako zapowiada nam premierę PS5 w wersji Slim. Oczywiście ile w tym prawdy – nikt nie wie. Microsoft sam mógł korzystać z “plotkarskich” i “przeciekających” źródeł, a niekoniecznie posłużył się swoimi analitykami. Wkrótce jednak pojawiły się kolejne dokumenty, tym razem dotyczące wersji Pro. Czyli coś jest na rzeczy?

PS5 w wersji Slim coraz bliżej?

Znani insiderzy od dawna informują o nowych iteracjach flagowca Sony. Nawet niedawno gruchnęła wieść, że PS5 Slim ma doczekać się pokazu być może nawet w ciągu miesiąca. Jest w tym sporo sensu, jeżeli PlayStation zamierza wydać ten sprzęt niedługo po wakacjach lub na sam koniec roku. Najważniejsze jest jednak to, czego możemy się spodziewać. Nowe PlayStation 5 nie będzie stricte edycją “Slim”, a po prostu łatwiejszą w produkcji konsolą z odłączanym czytnikiem płyt. Wtedy jej produkcja zostanie zunifikowana, a każdy gracz wybierze, czy chce kupić sprzęt bez dysku, a w razie czego i tak będzie mógł go później zamontować. Pomysł świetny, tym bardziej że poprzednie wersje mają przestać być produkowane. I chyba właśnie tak się stało.

Najsensowniejszym argumentem za PlayStation 5 Slim jest obniżka cen obecnej wersji sprzętu. Najpierw pisaliśmy o tym, że wyprzedaże zaczęły się w kolejnych krajach europejskich (i nie tylko). Teraz niższe ceny dotarły także do Polski. Środek wakacji nie jest okresem, w którym tego typu rzeczy oferowane są w promocyjnych cenach – to nie czas przedświąteczny ani Black Friday (które, swoją drogą, coraz bliżej, więc niektóre sprzęty mogą zaczynać powoli drożeć). Do tego Sony zapowiadało kolejne podwyżki cen sprzętu, więc nagłe oferowanie flagowej konsoli w promocji wydaje się co najmniej dziwne. Albo faktycznie na magazynach zalega mnóstwo pudeł z PS5 (w co akurat można śmiało wątpić) albo faktycznie i Sony i sklepy chcą zarobić jak najwięcej i zwolnić półki w oczekiwaniu na dostawy modelu przechrzczonego przez graczy na Slim. Ta druga opcja jest zdecydowanie bardziej sensowna.

Ale na Pro nie czekajcie

Z tego wszystkiego bije prosta konkluzja – nowe PlayStation 5 jest faktem i najpewniej zadebiutuje w tym roku. Jeżeli sierpniowy pokaz zostanie zapowiedziany, jest duża szansa, że pojawi się na nim “Slim”. Znany insider Tom Henderson niedawno mówił także o PS5 Pro, które ma być konsolą do 8K i z lepszym ray-tracingiem. Na razie jednak nie radzę czekać na jego premierę, bo najwcześniej może nastąpić gdzieś za rok. Jeżeli ten należeć ma do wersji Slim, to wątpię, aby Pro miało być tak blisko premiery.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie