Najpierw PS5 Slim, a teraz PS5 Pro. Microsoft kolejny raz “zapowiedział” sprzęt konkurencji

PS5 pokazane na zwiastunie nowej gry Sony? | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Próba przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft jest czymś przepięknym. Gigant z Redmond kolejny raz mówi o planach konkurencji, tym razem o PS5 Pro.

Zaledwie wczoraj pisałem o tym, że Microsoft w pewien sposób “zapowiedział” PS5 Slim. Informacje na temat konsoli pojawiły się w wewnętrznych dokumentach firmy, które przedstawianie są w trakcie rozprawy dotyczącej przejęcia Activision Blizzard. Dzięki próbie pokazania FTC, że taka inwestycja nie zaszkodzi konsumentom ani rynkowi, wiemy coraz więcej rzeczy, których wiedzieć tak naprawdę nie powinniśmy.

I tym razem jest tak samo, ale chodzi nie o wspomnianą wersję Slim, a o PS5 Pro! Do tej pory Sony milczy na temat swoich sprzętów i kolejnych ich wydań. Wersja Slim powinna trafić do nas jeszcze w tym roku, ale o edycji Pro nie wiemy niemal nic. I choć faktycznie wzmianka o sprzęcie pojawiła się w wewnętrznych dokumentach giganta z Redmond, nie za bardzo wiemy, skąd korporacja posiada takie informacje. Może być tak, że są po prostu lepiej poinformowani (co nie byłoby zaskoczeniem). Istnieje też szansa, że w swoich przypuszczeniach opierają się na internetowych plotkach. W każdym razie to i tak dość ciekawe, że drugi raz to właśnie Microsoft “zapowiedział” sprzęt Sony.

Tymczasem PlayStation oferuje obecnie dwie różne wersje PlayStation 5 – jedną z odtwarzaczem Blu-Ray dla nośników fizycznych (Standard) i jedną bez (Digital) – i oczekuje się, że w najbliższej przyszłości wypuści kolejne zróżnicowane modele Pro i Slim.

– czytamy w dokumentach MS (które znajdziecie tutaj)

To niestety tyle, ale to zawsze coś. Do tej pory mieliśmy przede wszystkim same tylko przecieki, więc dokumenty Microsoftu są zdecydowanie bardziej sensownym źródłem informacji. Niestety nie znajdziemy tam wzmianki o potencjalnej dacie premiery czy cenie. Na to, być może, trzeba po prostu zaczekać troszeczkę dłużej.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie