PS5 Slim ma zostać pokazane już niedługo. Znamy potencjalny termin wydarzenia

PS5 Slim i Pro już niemal pewne. Jest dobitny argument
Newsy PS5

Gracze nie mogą doczekać się pokazu PS5 Slim, które ma ponoć zadebiutować pod koniec tego roku. To by znaczyło, że zapowiedź już wkrótce, nie? Otóż to – nawet w sierpniu.

O nowej wersji PS5 mówi się dużo i to od dłuższego czasu. Przecieki przeciekami, ale w końcu o konsoli wypowiadał się nawet Microsoft (a przynajmniej znaleziono wzmianki o niej w dokumentach firmy). Choć nie do końca wiemy, jak bardzo różnić się ma nowa iteracja flagowca, z pewnością ma ujednolicić produkcję. Otóż będzie to konsola z odłączanym czytnikiem płyt. Dzięki temu nie będzie podziału na wersję klasyczną i Digital, a każdy chętny zakupi napęd osobno lub w zestawie. Brzmi świetnie, ale czy kiedyś faktycznie coś takiego dostaniemy?

Oliwy do ognia dolewa Nick Baker z Xbox Era. Najpierw możliwa wzmianka o nowym sprzęcie Sony pojawiła się u niejakiego The Snitch. Znany i wiarygodny insider napisał krótką wiadomość na Twitterze “P x S”. Wiele osób zinterpretowało to na różne sposoby – zapowiedź nowych Pokemonów albo Persony. W praktyce wychodzi na to, że niebawem dostaniemy zapowiedź PS5 Slim, bo komentarz do tajemniczego wpisu dorzucił wspomniany Baker.

Słyszałem jakiś czas temu, że najprawdopodobniej odbędzie się sierpniowy pokaz PlayStation i planowano tam ujawnić Slim. Może chcą to zrobić wcześniej, aby walczyć z wiadomościami o Xbox / ABK?

– napisał na Twitterze podcaster z Xbox Era

Istnieje więc szansa, że w sierpniu dostaniemy nowe PlayStation Showcase, które tym razem skupi się nie na grach, a na sprzęcie – w tym na PS5 Slim. Ma to sens, jeżeli argumentowane jest za pomocą chęci walki z Microsoftem, który niebawem może pochwalić się zwycięstwem w walce o przejęcie Activision Blizzard w rozmowach z FTC. Sony najwyraźniej chce wcześniej pochwalić się swoimi nowościami.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie