Wielkie przeceny PS5 w Europie sugerują rychłą zapowiedź PlayStation 5 Slim

PS5 jest coraz tańsze. Wersja z napędem za 2008 złotych + dostawa
Newsy PS5

Wiele osób dopatruje się w ostatnich sporych przecenach PS5 znaku zapowiadającego rychły pokaz PS5 w wersji Slim. Czy tak faktycznie może się stać?

“To znak” – twierdzą gracze choćby na popularnym forum ResetEra i mają w tym sporo racji. Tak spore obniżki cen w kluczowych krajach europejskich sugerują, że faktycznie coś się zbliża. Tym czymś ma być PS5 Slim, czyli zupełnie nowa edycja hitowej konsoli Sony. W końcu przecieków na jej temat było już mnóstwo i wedle wielu z nich sprzęt miałby trafić do graczy już we wrześniu. Nie wiemy, czy to prawda, ale podobny ton dało się ostatnio znaleźć w wewnętrznych dokumentach Microsoftu.

PlayStation 5 została mocno przeceniona w różnych krajach jak choćby w Hiszpanii czy Rumunii. Oficjalne obniżki pozwalają zaoszczędzić nawet 100 euro, czyli naprawdę dużo. Z taką zniżką wersja Blu-ray kosztuje w zasadzie tyle, ile edycja bez napędu w normalnej cenie. Czyli się opłaca. I być może po części potwierdza plotki dotyczące wersji Slim.

Logicznym byłoby założyć, że japoński gigant chce zwolnić miejsce w magazynach i na półkach tuż przed zapowiedzią nowej “pe-es-piątki”. Ta ma w końcu w pełni zastąpić dostępne aktualnie dwie wersje. PS5 Slim ma rzekomo oferować dołączany napęd, który będzie można kupić w zestawie z konsolą lub osobno. W ten sposób linie produkcyjne nie będą musiały tworzyć dwóch różnych konsol, a wszystko zostanie zunifikowane. Oczywiście to tylko przypuszczenia, więc należy wstrzymać się ze zbytnim entuzjazmem.

Zdjęcie główne: Image by wayhomestudio/Freepik/Sony

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie