Microsoft wygadał się o premierze i cenie PlayStation 5 Slim

PS5 Slim - Microsoft wygadał się o możliwej dacie premiery urządzenia
Newsy PS5

Kolejny raz Microsoft mówi o planach Sony. Zgodnie z dokumentacją z przesłuchania przez FTC, PS5 Slim ma zadebiutować na rynku w tym roku.

Trwa spór o Activision Blizzard, więc w trakcie rozpraw dotyczących przejęcia poznajemy coraz więcej sekretów zarówno Microsoftu, jak i Sony. Federalna Komisja Handlu stara się wydać werdykt dotyczący fuzji. W tym samym momencie Sony robi, co może, aby tylko uniemożliwić transakcję. Z kolei Microsoft robi wszystko, aby wyszło na jego, nawet jeżeli oznacza to umniejszanie samemu sobie.

Do tej pory poznaliśmy sporo zakulisowych informacji. Microsoft już wygadał się na temat swojej ukrytej listy studiów do przejęcia, mówił o cenie nowego handhelda Sony i podał możliwe daty debiutu PS6 i nowego Xboksa. Sporo tego, ale teraz gigant z Redmond zrzucił prawdziwą bombę – potencjalną premierę PS5 Slim.

PS5 Slim w dokumentach Microsoftu

O sprzęcie mówi się już od dawna. Tom Henderson wiele razy wspominał, że chodzi w tym wypadku o zasadniczo to samo urządzenie, ale z odłączanym czytnikiem dysków. Ten będzie można dokupić osobno i w razie potrzeby go po prostu zainstalować. Sama konsola często nazywana jest jako “Slim”, ale raczej nie ma się co spodziewać, że faktycznie będzie się czymś różnić. W każdym razie temat ten powraca na usta graczy za sprawą Microsoftu. W dokumentach przedstawionych w trakcie rozprawy znajdziemy jednoznaczną wzmiankę o kolejnej wersji PlayStation 5.

PlayStation podobnie sprzedaje tańszą edycję cyfrową za 399,99 USD i oczekuje się, że jeszcze w tym roku wyda PlayStation 5 Slim w tej samej obniżonej cenie.

– czytamy w dokumentach

Już od dawna plotki i pogłoski wskazywały na tegoroczną premierę PS5 Slim (czy tej wersji z odłączanym dyskiem – jak zwał, tak zwał). Nie wiemy jednak, skąd Microsoft wziął te informacje. Firma niekoniecznie ma aż taki wgląd w plany konkurencji, a także może powoływać się na nieoficjalne pogłoski. Teoretycznie jednak ma to sens – nowe PS5 wedle wcześniejszych rewelacji ma być sprzedawane w podobnym segmencie cenowym co cyfrowa edycja konsoli (jeśli mówimy o wersji bez dysku w zestawie). Jeżeli to prawda, możemy spodziewać się zapowiedzi gdzieś po okresie wakacyjnym albo nawet nieco wcześniej.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie