Najpopularniejsze gry w PS Plus. Sony chwali się pozycjami, w które gra niemal każdy

PS Plus - PlayStation chwali się najpopularniejszymi grami
Newsy PS4 PS5

PlayStation pochwaliło się bardzo ciekawymi statystykami związanymi z PS Plus. Okazuje się, że rok 2011 jest jednym z najcieplej wspominanych przez graczy.

Aktualnie PlayStation obchodzi pierwszą rocznicę “nowego” PS Plusa. Chodzi oczywiście o abonament, w którym dostępne są konkretne poziomy – każdy droższy od poprzedniego, ale gwarantujący o wiele więcej. Jedną z korzyści zablokowanych za pakietem Premium jest dostęp do bogatego katalogu gier “klasycznych”, czyli tytułów z poprzednich generacji sprzętu od Sony. Oczywiście biblioteka obecnych hitów to zupełnie inna kwestia.

Już wiemy, że niekwestionowanym hitem zostało Stray. Teraz w najnowszym wpisie na blogu znajdziemy resztę ciekawostek dotyczących statystyk z ubiegłego roku. Okazuje się, że zdecydowana większość graczy ogrywa przede wszystkim tytuły z 2011 roku. Gracze cieszą się sesją gamingową przede wszystkim w niedzielę – to akurat jest w pełni zrozumiałe. Z kolei w lipcu ubiegłego roku zagrano najwięcej godzin w gry z PlayStation Plusa. To też nie dziwi, bo “nowa” wersja abonamentu zadebiutowała pod koniec czerwca. Także wiele osób rzuciło się na to, aby przetestować świeżą ofertę.

Statystyki PS Plus od PlayStation

Pojedynczy gracz rozegrał średnio 7,4 gier, z czego największy współczynnik godzin do liczby osób należy do Japonii. To wszystko to jednak drobnostki – przejdźmy więc do meritum. Które gry okazały się największymi hitami usługi? Otóż gracze faworyzują Stray, Ghost of Tsushima i Spider-Man Miles Morales. Z tych pozycji to właśnie gra o samurajach przełożyła się na wbicie największej liczby trofeów.

Jeżeli natomiast chodzi o katalog gier klasycznych – triumfy święci God of War, czyli najcenniejsza marka w portfolio PlayStation. Gracze przede wszystkim interesowali się remasterem GoW III z 2015 roku. Sporym zainteresowaniem cieszyły się również gry z serii Resident Evil (z klasyczną “czwórką” na przedzie) i The Last of Us. W tym przypadku najwięcej trofeów wbili gracze God of War III Remastered.

PS-Store-doladowania
Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie