Ta gra została niekwestionowanym hitem PS Plus. Największe zainteresowanie graczy

PS Plus - ta gra została największym hitem usługi, spore zaskoczenie
Newsy PS4 PS5

Nick Maguire z Sony przyznał, że “nowy” PS Plus to gigantyczny sukces. Wyróżnia on jednak parę gier, które przekonały do siebie największą liczbę graczy.

Ostatnio doczekaliśmy się zapowiedzi zupełnie nowej funkcji PS Plus dla posiadaczy konsoli PlayStation 5. Informacja ta padła przy okazji ujawnienia nowego zestawu gier w subskrypcji na czerwiec, o czym przeczytacie w tym miejscu. Jako ciekawostkę poznaliśmy również parę statystyk, którymi chwali się Sony.

“Nowy” PS Plus hitem, ale jedna gra szczególnie się wyróżnia

Przede wszystkim nowa wersja Plusa z podziałami na “poziomy” subskrypcji okazała się sporym sukcesem. Nick Maguire, wiceprezes i globalny szef subskrypcji jednoznacznie podkreśla w rozmowie z GameIndustry.biz, że wielu graczy zainteresowało się taką formą abonamentu. Wśród bogatego katalogu pozycji można jednak wyróżnić parę szczególnych pozycji, które zainteresowały największą liczbę graczy. Maguire wymienia wśród nich m.in. Dead by Daylight, Rainbow Six: Siege czy The Legend of Dragoon. Największym hitem nie została jednak żadna pozycja AAA, a “indycze”… Stray.

Stray przyniósł największą liczbę graczy, którzy uzyskali dostęp do tego tytułu w ciągu pierwszych 12 miesięcy. Z kolei Ghost of Tsushima przyniósł największą liczbę godzin rozgrywki. Ludzie naprawdę zostali i naprawdę zainwestowali w tę grę. To świadczy o sile naszych tytułów PS Studios, które cieszą się ogromnym zaangażowaniem i ekscytacją.

– ujawnia Nick Maguire z Sony

Wiceprezes korporacji nie wspomina jednak, że Stray jest tytułem startowym nowej wersji usługi grą, która idealnie nadaje się do takiego abonamentu. Mamy tu przecież stosunkowo krótką przygodę dla pojedynczego gracza, która brzmi raczej jak bardzo ciekawy eksperyment dla większości graczy. Oczywiście sam tytuł okazał się wielkim hitem i naprawdę udaną pozycją. Nie zdziwiłbym się, gdyby twórcy już teraz szykowali kontynuację.

Jeżeli akurat nie posiadacie Plusa, możecie zainteresować się darmowym weekendem multiplayer. Dla chętnych istnieje też opcja zaopatrzenia się w abonament po znacznie niższej cenie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie