Mamy polski megahit. Manor Lords przyciągnął tłumy zadowolonych graczy

Manor Lords
Newsy PC

Ciężko było w ostatnich grach nie usłyszeć o Manor Lords – no, chyba że ktoś mieszka w jaskini. Tak czy inaczej, to polska produkcja o strategicznym budowaniu osady w średniowiecznych realiach. Gra była najpierw niezwykle wyczekiwana, a teraz, po jej debiucie we wczesnym dostępie, okazała się wielkim hitem. Zaczęliście już rozgrywkę? Tysiące osób właśnie buduje swoje wioski i bawi się świetnie.

Manor Lords jest teraz w modzie

Wszyscy grają w Manor Lords – a przynajmniej większość mówi o grze, która w ostatnich dniach szturmem wdała się na topowe listy platformy Steam. W ostatni piątek do fazy wczesnego dostępu trafiła polska produkcja Slavic Magic, która była jedną z najbardziej wyczekiwanych gier na tym serwisie. Ponad 3 miliony osób dodały tytuł do swojej listy życzeń i czekało na moment, kiedy wreszcie będzie możliwe rozpoczęcie rozgrywki. Moment ten nadszedł i… nie zawiedliśmy się.

Polska produkcja z marszu stała się jedną z najchętniej uruchamianych gier na Steam. W momencie pisania tego tekstu w grze jest ponad 160 tysięcy osób, a sama produkcja uplasowała się na 7. miejscu rankingu, wygrywając m.in. z Fallout 4, Helldivers 2 czy GTA 5:

Wygląda to nieźle!

Nie ulega wątpliwości, że mamy do czynienia z prawdziwym hitem. Pomysł na grę jest całkiem prosty — wcielamy się w zarządcę, którego celem jest stworzenie wioski, a może nawet i miasta. Zarządzanie zasobami, budowanie, określanie ścieżki produkcji, planowanie i wreszcie tworzenie sił zbrojnych i potyczki — wszystko to jest dostępne, a na dodatek gra prezentuje się cudownie od strony wizualnej. Zobaczcie sami, jak pięknie prezentuje się rodzima produkcja:

I teraz najlepsze — wspomniane dane dotyczą Steam, podczas gdy gra jest też dostępna w abonamencie Xbox Game Pass. Oznacza to, że bez trudu ogracie ją w ramach swojego abonamentu. Nie trzeba dodatkowo wydawać kasy!

Źródło: SteamDB

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie