Premiery gier sierpień 2023. 10 seksownych nowości – tak gorące, że aż strach!

premiery gier sierpień 2023
Premiery gier Premiery miesiąca

Gdyby każdy miesiąc był taki jak ten, to musielibyśmy martwić się o rachunki za prąd. Te premiery gier na sierpień 2023 wielu z Was sprawią radość.

Wielkie gry, oryginalne światy i ciekawe pomysły na rozgrywkę? Obiecuje Wam, że to wszystko będzie, choć niekoniecznie we wszystkich grach jednocześnie. Niektórzy będą żałować, że nie mają PC, inni z kolei na gwałt muszą znaleźć znajomych, aby wycisnąć jak najwięcej z nadchodzących nowości.

Premiery gier sierpień 2023 – najlepsze nowości


Baldur’s Gate 3

Platformy: PC
Data premiery: 3 sierpnia 2023
Producent: Larian Studios
Wydawca: Larian Studios

Wszyscy słyszeliśmy już historie o kilkunastu tysiącach wariantów zakończeń, o kontrowersyjnych scenach romansowania z niedźwiedziem w Baldur’s Gate 3. To na pewno nie będzie kolejny nudny RPG, który odłożymy tuż po ujrzeniu napisów końcowych. Zmierzymy się z czymś gigantycznym w skali zawartości i swobody przenikania do świata, gdzie każdy z graczy będzie mógł stworzyć własną ścieżkę życia. Jeśli tylko fabuła dorówna starszym odsłonom serii i odkrywanie nowych miejsc będzie dawać satysfakcję, to przy tej grze dosłownie stracimy poczucie czasu.


Atlas Fallen

Platformy: PC, PS5, XSX
Data premiery: 10 sierpnia 2023
Producent: Deck13 Interactive
Wydawca: Focus Entertainment / Focus Home Interactive

ZAMÓW – Atlas Fallen na XSX

ZAMÓW – Atlas Fallen na PS5

Gry RPG akcji, które możemy przejść wspólnie z inną osobą, nie są szczególnie powszechne. Ta dodatkowa mechanika sprawia niemały kłopot twórcom, chcącym zbudować podstawy świata, relacje postaci i ich genezę. Większość tytułów oferujących tryb kooperacji kończy przez to z kiepskimi ocenami i niską liczbą sprzedanych egzemplarzy. Oby Atlas Fallen odcięło się od tych niepowodzeń, bo ma kilka fajnych elementów do zaproponowania. Pustynny świat niezbyt często eksploatowany w grach, potężne umiejętności bojowe bohaterów, system zależności siły ataku i skuteczności obrony brzmią dość atrakcyjnie, mimo że cała reszta wpada w nurt generyczności.


Overwatch 2

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 10 sierpnia 2023
Producent: Blizzard Entertainment
Wydawca: Blizzard Entertainment

Blizzardowi odwidziała się ekskluzywność Overwatch 2 na ich platformie battle.net. Po trochę ponad pół roku od premiery kontynuacja sieciowego FPS-a przekroczy próg Steam i będzie zachęcać graczy CS:GO, aby zmienili front. Pytanie czy jest to w ogóle możliwe? Teoretycznie tak, bo podobnie jak CS będzie rozwijana w trybie free-to-play (rzecz jasna nie wszystko będzie za darmo), a dodatkowo oferuje kampanię fabularną, i o wiele większą liczbę postaci do wyboru niż pierwsza cześć.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie