Premiery gier obecnego tygodnia. 5 wakacyjnych hitów, od których nie odkleicie oczu

premiery gier sierpien 2023
Premiery gier Premiery tygodnia

Szykujcie się na rewelacyjny pakiet nowości i powrót wielkiej marki. Premiery gier na sierpień 2023 rozochocą nas do grania.

Dla wielu z Was będzie to ostatni moment, aby beztrosko zapuścić grę na PC lub konsoli. Tak, wakacje dobiegają końca, ale na poprawę nastroju mamy kilka ciekawych premier. Oglądajcie, czytajcie i ustawcie się w kolejce po zabawę, bo ta będzie przednia.

Najlepsze premiery gier sierpień 2023 – przegląd tygodnia


Black Skylands

Platformy: PC, PS4, XONE, XSX, SWITCH
Data premiery: 15 sierpnia 2023
Producent: Hungry Couch Games
Wydawca: tinyBuild Games

Takiego miksu gatunkowego ze świecą szukać. Niby sandbox, ale i gra przygoda akcji. Poniekąd strzelanka jak również RPG. Zważywszy na ilość mechanik jest to dość zasadne. Mamy podróżować i zwiedzać świat pieszo lub na pokładzie statku, acz alternatywą w niektórych momentach będzie szybki przelot z pomocą plecaka odrzutowego. Kolejna rzecz to duża swoboda wykonywania misji, które dzielą się na walkę, zbieranie przedmiotów i pogawędki z NPC-ami. Twórcy tylko w jednej rzeczy byli mniej liberalni, bo zrealizowali oprawę graficzną w stylu pixel-art w 2D, gdzie kamera ustawiona została z góry względem naszej bohaterki.


Gord

Platformy: PC, PS5, XSX
Data premiery: 17 sierpnia 2023
Producent: Covenant.dev
Wydawca: Team17

ZAMÓW – Gord na XSX

ZAMÓW – Gord na PS5

Polacy atakują gatunek city-bulder w mrocznym klimacie survival. W Gord znajdziemy dużo odniesień do Frostpunka, choć mówimy o innej ścieżce przetrwania ulokowanej w czasach Słowian, kultu sił przyrody i walki z niebezpieczeństwami, które nie są tylko kontekstowymi wydarzeniami z wyborem odpowiedzi. Tutaj mamy motyw walki z potworami i ludźmi w ramach dynamicznych starć. Aby utrzymać jak najwięcej ludzi przy życiu będzie trzeba dobierać ich do zadań według ich specjalizacji. Natomiast reszta mechanik jest już bardzo zbliżona do konkurencyjnych tytułów – mamy zbierać surowce, rozbudowywać bazę i trzymać w ryzach mieszkańców.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie