Baldur’s Gate 3 ma kilkanaście tysięcy wariantów zakończenia

Baldur's Gate 3
Newsy PC PS5

Nadchodząca kontynuacja kultowej serii gier RPG zapowiada się na naprawdę niesamowitą przygodę.

Jeden z developerów Larian Studios ujawnił, że gra posiada 17,000 wariacji zakończenia, a jej regrywalność stoi na bardzo wysokim poziomie. Belgijskie studio zapewnia, że tytuł jest naprawdę rozbudowany. Konieczne będzie 18 pełnych rozgrywek, aby ujrzeć wszystko, co przygotowali dla nas twórcy. Baldur’s Gate 3 to ogromna gra, pełna nieliniowych historii i romansów (nie tylko z niedźwiedziem 😉 ). Liczba frakcji, czy rozgałęzień fabularnych mówi sama za siebie.

Na potrzeby produkcji przygotowano 174 godziny przerywników filmowych (to dwa razy tyle, co trwają wszystkie odcinki Gry o Tron). Na ich przebieg mają wpływ wybory fabularne, czy wynik rzutów kośćmi dokonanych przez gracza.

Długość samej gry także robi wrażenie, bowiem pojedyncze przejście może zająć od 75 do 100 godzin. Już w samym kreatorze postaci da się utknąć na długie godziny. Twórcy oddali do naszej dyspozycji aż 11 głównych ras i 12 podstawowych klas bohaterów.

Jestem pewny, że Larian Studios tworzy na naszych oczach najambitniejszego RPG-a w historii. Baldur’s Gate 3 stanie się wyznacznikiem jakości dla przyszłych gier, takich jak Dragon Age: Dreadwolf czy Avowed. Tym bardziej, że na przestrzeni lat i kolejnych sukcesów gier z serii Divinity, developerzy wyrośli z małego, belgijskiego studia na zatrudniającego kilkaset osób growego potentata.

Premierę komputerowego wydania Baldur’s Gate 3 przyspieszono na 3 sierpnia, zaś wersja na PlayStation 5 będzie rywalizować 6 września ze Starfieldem. Edycja na Xbox Series X/S z kolei jest nadal w produkcji, bez konkretnej daty premiery.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie