Premiery gier obecnego tygodnia. 5 nowości pełne ciarek, pięknych widoków i niezapomnianych przygód

premiery gier sierpień
Premiery gier Premiery tygodnia

Premiery gier na sierpień 2023 z mocną puentą na koniec miesiąca. O dobre nastroje nie musimy się martwić, bo idą grube nowości.

To nie next-genowa grafika czy efektowne walki wyznaczają jakość gier. W gruncie rzeczy najważniejsza jest różnorodność, świeże spojrzenie na motyw podróży i ciekawy rys psychologiczny postaci. To powiedziawszy, dostrzegam w nadchodzących nowościach spory potencjał na unikalne doświadczenia, które godnie zakończą premierowe szaleństwo w sierpniu.

Najlepsze premiery gier sierpień 2023 – przegląd tygodnia


Under the Waves

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE
Data premiery: 29 sierpnia 2023
Producent: Parallel Studio
Wydawca: Quantic Dream

ZAMÓW – Under the Waves na XSX/XONE

ZAMÓW – Under the Waves na PS4

ZAMÓW – Under the Waves na PS5

Na pierwszy rzut oka Under the Waves wydaje się prostą przygodówką TPP, w której przez większość czasu będziemy eksplorować głębiny oceanu i zbierać przedmioty. Ale twórcy szykują coś więcej w ramach fabuły. W dużej mierze historia gry jest trochę podobna do Firewatch – tu również wchodzimy w buty bohatera po przejściach, próbującego wystartować swoje życie na nowo. Praca w roli nurka głębinowego ma być swoistą terapią, i to od nas zależy jak zakończy się ta podwodna sesja, z dala od wszelkiej cywilizacji.


Sea of Stars

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE, SWITCH
Data premiery: 29 sierpnia 2023
Producent: Sabotage
Wydawca: Sabotage

Sea of Stars to niezwykła podróż w świat nostalgii dla fanów gier retro. To oldschoolowe RPG, które wzbudza sentyment do złotej ery gier 8- i 16-bitowych. Twórcy czerpią z ducha klasycznych tytułów, takich jak Chrono Trigger i Final Fantasy, tworząc wyjątkowe doświadczenie. Gracze wcielają się w bohaterów odkrywających urokliwy, pikselartowy świat, gdzie czeka masa atrakcji. Doświadczymy różnych wyzwań platformowych, stawimy czoła przeciwnikom w trybie turowym, i odbędziemy mnóstwo rozmów z NPC-ami, którzy zlecą nam misje. Przypominam, że Sea of Stars pojawi się na premierę w abonamencie PS Plus i Game Pass.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie