Premiery gier sierpień 2023. 10 seksownych nowości – tak gorące, że aż strach!

premiery gier sierpień 2023
Premiery gier Premiery miesiąca

Stray

Platformy: XSX, XONE
Data premiery: 10 sierpnia 2023
Producent: Blue Twelve Studio
Wydawca: Annapurna Interactive

Kitek ze Stray narobił ambarasu zarówno na Steam jak i w PS Store. Na obu platformach gra dostała bardzo wysokie oceny od graczy, stała się jedną z najbardziej rozchwytywanych w 2022 roku. a przy okazji trafiła na listę 40 najlepszych tytułów na PS5. A teraz możemy być świadkami powtórki z rozrywki, bowiem nadchodzi port na Xbox Series i XONE. Od razu utnę wszelkie spekulacje dotyczące premiery w Game Pass – takowej po prostu nie będzie. Jednak wzorując się na cenie z PS Store, nie powinna Was w ogóle odstraszyć (około 130 zł).


Gord

Platformy: PC, PS5, XSX
Data premiery: 17 sierpnia 2023
Producent: Covenant.dev
Wydawca: Team17

ZAMÓW – Gord na XSX

ZAMÓW – Gord na PS5

Gord to polski tytuł pełen kontrastów. Z jednej strony city-builder i survival, a więc mieszanka rozgrywki angażująca gracza nie tylko w sferze ekonomicznej. Dosłownie będziemy walczyć o przetrwanie naszych jednostek i w międzyczasie rozbudowywać swoją „bazę”. Istotnym jest w tym wszystkim umiejscowienie akcji w czasach słowiańskich, jakkolwiek niezdatnych do sielskiego życia. Wyobraźcie sobie sytuację, że zbieramy sobie chrust i inne surowce, a tu nagle wyskoczy na nas jakiś lud dziki, a co gorsza potwór z tendencją do szybkiego trawienia. Takie rzeczy to norma w tym świecie, dlatego będziemy musieli odpowiednio zarządzać ludźmi, zlecać zadania wedle ich umiejętności.


Fort Solis

Platformy: PC, PS5
Data premiery: 22 sierpnia 2023
Producent: Fallen Leaf / Black Drakkar Games
Wydawca: Plug in Digital / Dear Villagers / Playdius

Jeszcze jedna polska gra w kalendarzu premier? Tak się akurat złożyło, choć w przypadku Fort Solis nie do końca wiadomo, czego można się spodziewać. Gra dosłownie wyrosła spod ziemi i wyskoczyła z bardzo enigmatycznymi trailerami. Ale ma w sobie coś wyjątkowego, i nie mówię o rozpoznawalnych aktorach z gier, którzy wystąpili już w serii The Last of Us i Red Dead Redemption II (Roger Clark i Troy Baker). Otóż trochę przesiąkła klimatem z Marsjanina i Czerwonej Planety, czuć unoszący się w powietrzu motyw eksploracji miejsca odrobinę tajemniczego i spowitego strachem. Co jest zrozumiałe, bo podobnie jak w wymienionych filmach akcja gry rozgrywa się na Marsie. Jeśli mam wyrokować, to chyba otrzymamy coś zbliżonego do przygodówki Deliver us Mars.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie