Premiery gier obecnego tygodnia. 5 obiecujących nowości i hit, który przejdzie do historii

premiery gier sierpień 2023
Premiery gier Premiery tygodnia

Coś dobrego nadchodzi dla fanów RPG i tytułów o silnym związku ze stylem retro. Na te premiery gier na sierpień 2023 warto czekać.

Słyszałem nie raz o grach świetnych fabularnie, dobrze rokujących graficznie i z wciągającą rozgrywką. Oszczędzę Wam jednak bajek i blag powtarzanych przez insiderów, a zwyczajnie pokaże przyszłość, która nadejdzie na dniach. Najlepsze i najciekawsze nowości zmierzają wolnym krokiem na PC i konsole i jeśli nie macie w co grać, to rzućcie okiem na premiery zaplanowane na początek sierpnia.

Najlepsze premiery gier sierpień 2023 – TOP 10


Rise of the Triad: Ludicrous Edition

Platformy: PC
Data premiery: 31 lipca 2023
Producent: Apogee Software / Nightdive Studios
Wydawca: Apogee Software

Niech żyją shooter boomery, styl retro, a także kultowe gry, które dziś przypominają nam jak dawniej wyglądała zabawa. Rise of the Triad bez dwóch zdań jest przetrwalnikiem starych czasów i można się cieszyć, że twórcy nie postawili jeszcze na niej krzyżyka. Za moment klasyczna strzelanka wstanie z grobu, otrzepie się z ziemi i zadebiutuje raz jeszcze w lepszym standardzie graficznym. Remaster zaproponuje obsługę proporcji ekranu 16:9, wyższą rozdzielczość tekstur i opcję kontrolowania celownika za pomocą myszki (to duża nowość, zważywszy na to, że oryginał obsługiwał tylko klawiaturę).


Hearthstone: Tytani

Platformy: PC
Data premiery: 1 sierpnia 2023
Producent: Blizzard Entertainment
Wydawca: Blizzard Entertainment

Hearthstone prawdopodobnie jest rekordzistką pod kątem kart możliwych do zdobycia podczas rozgrywki. Naprawdę, wybierzcie jakąś liczbę i dodajcie do niej przynajmniej tysiąc, a i tak nie traficie. Wszystkich standardowych kart, legendarnych, rzadkich i epickich jest aż 4484, więc taką talię ciężko byłoby utrzymać w jednej dłoni. I będzie jeszcze trudniej, bowiem nadchodzi darmowe rozszerzenie Titans, które doda kolejne 145 kart. Mają one inną specyfikę akcji po ułożeniu na stole – tytułowi Tytani, przed możliwością ataku, najpierw muszą zużyć swoje zdolności, które zużywają raz na jedną partię.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie