Premiery gier obecnego tygodnia. Mamy 5 nowości, które pochłoną nas bez reszty

premiery gier sierpień 2023
Premiery gier Premiery tygodnia

Microsoft ma kota, którego nie zawaha się użyć, ale inni też mają ofertę nie do odrzucenia. Oto najciekawsze premiery gier na sierpień 2023.

Przyszłość zapowiada się bosko z nadchodzącym dodatkiem do Cyberpunka 2077, Spider-Manem 2 i całą resztą gier zapowiedzianych do końca tego roku. Zejdźmy jednak na chwilę na ziemię, nie każdy tydzień będzie niczym wyjęty ze snów i na jawie spełniał marzenia o wielkich hitach. Najpierw poznamy gry z niższej półki, ale z dużym potencjałem na przyjemną zabawę.

Najlepsze premiery gier sierpień 2023 – przegląd tygodnia


I Am Future

Platformy: PC
Data premiery: 8 sierpnia 2023 (wczesny dostęp)
Producent: Mandragora
Wydawca: tinyBuild Games

Survival bez walki o przetrwanie? Brzmi jak sajgonki bez nadzienia mięsno-warzywnego, ale prawda jest taka, że w I Am Future jedynym zmartwieniem mają być robaki, które zakradają się pod płaszczykiem nocy i wyżerają sadzonki. Ale cała reszta jest już taka jak być powinna w sandboxach. Mianowicie czas spędzamy na zbieraniu przedmiotów, craftingu, rozwijaniu swojego siedliska. Z biegiem czasu i po zaakceptowaniu wiedzy, że jesteśmy ostatnim ocalałym człowiekiem po wodnej apokalipsie, będziemy też starać się wyjaśnić okoliczności, które doprowadziły do niezwykłej zmiany środowiska.


Atlas Fallen

Platformy: PC, PS5, XSX
Data premiery: 10 sierpnia 2023
Producent: Deck13 Interactive
Wydawca: Focus Entertainment / Focus Home Interactive

Świat gier RPG stanął na głowie przez powrót legendarnej marki, ale to nie znaczy, że wszyscy muszą w nią grać. Gdzieś całkiem z boku, mało znana i mało reklamowana produkcja Atlas Fallen będzie próbowała swoich sił w obliczu dużej konkurencji. Ma do zaproponowania ciekawy punkt widzenia na walkę, zwiedzanie i otoczenie, które trochę odbiegają od popularnie stosowanych pomysłów w AAA. Pustynia jako miejsce eksploracji wydaje się dobrym podłożem dla tajemniczej historii, i choć jej wielkość może porażać największych podróżników, tak surfowanie ma przyspieszyć poruszanie po pustkowiach i wykonywanie misji.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie