Premiery gier sierpień 2023. 10 seksownych nowości – tak gorące, że aż strach!

premiery gier sierpień 2023
Premiery gier Premiery miesiąca

Armored Core VI: Fires of Rubicon

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE
Data premiery: 25 sierpnia 2023
Producent: FromSoftware
Wydawca: Bandai Namco Entertainment

ZAMÓW – Armored Core VI: Fires of Rubicon na XSX/XONE

ZAMÓW – Armored Core VI: Fires of Rubicon na PS4

Gdy tylko przy zapowiedziach pojawia się nazwa studia From Software, spora część graczy wpada w natychmiastową ekstazę (przede wszystkim fani soulslike). Tego miesiąca wspomniani twórcy ponownie wywołają swoiste poruszenie, ale nie jestem przekonany, czy skala tego zjawiska będzie równie ogromna co przy okazji ich poprzedniego projektu Elden Ring. Tutaj mamy do czynienia z powrotem do marki skupionej na walce robotów, a te zamiast mieczy dzierżą działka z laserem, wyrzutnie rakiet i broń do okładania mechanicznych stworów. Dużą zaletą mają być dynamiczne starcia, swoboda w personalizacji mechów i krajobraz wszechogarniającej apokalipsy.


Sea of Stars

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE, SWITCH
Data premiery: 20 lipca 2023
Producent: Sabotage
Wydawca: Sabotage

Tęsknicie za erą gier 8- i 16-bitowych? Te czasy nie wrócą, natomiast będzie okazja do powspominania ich w trakcie zagrywania się w Sea of Stars. Ten oldschoolowy RPG powstał na bazie starej receptury, której użyto przy okazji Chrono Trigger i klasycznych części Final Fantasy. Odzwierciedla ich styl graficzny, pixel-artową otoczkę, poniekąd również system rozgrywki, bo mamy tu turową walkę, nacisk na prowadzenie rozmów z NPC-ami i przyjmowanie od nich zleceń. Trzeba jednak podkreślić unikalność Sea of Stars, zważywszy na mariaż gatunku z elementami platformowymi oraz zręcznościowymi.


Daymare: 1994 Sandcastle

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE
Data premiery: 30 sierpnia 2023
Producent: Invader Studios
Wydawca: Leonardo Interactive

Capcom nawet nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo przysłużył się twórcom serii Daymare. Zablokowali powstawanie remaku Resident Evil 2, dzięki czemu popchnęli amatorów do założenia własnego studia i stworzenia swojego uniwersum. Daymare 1998 nie był grą idealną, ale oddawał ducha kultowych Residentów. Kontynuacja ma być kolejnym krokiem w rozwoju marki, bo zmianie ulegną najważniejsze aspekty gry. Grafika zostanie podrasowana z pomocą UE4, fabuła zyska lepszą głębię, bo obcuje z motywem psychologicznym. Zaś rozgrywkę przeniesiono w nowe miejsce, gdzie czekają na nas inni przeciwnicy i poszerzony arsenał broni, m.in. o Frost Grip strzelający ciekłym azotem.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie