NieR ma niebawem dziesiąte urodziny. Twórcy zapowiadają niespodziankę

Nier Automata
Newsy PC PS3 X360

W kwietniu 2020 mija 10 lat od debiutu NieR. Twórcy gry wyjawiają, że pod koniec marca możemy spodziewać się jakiegoś wydarzenia – lub ogłoszenia – związanego z jubileuszem.

Już wkrótce znany i lubiany slasher będzie obchodził 10. urodziny. Autorzy gry – w tym reżyser Yoko Taro, będący głównym pomysłodawcą cyklu – nie zapomnieli o urodzinach swojego dzieła i już teraz zapowiadają, że fani NieR mogą oczekiwać pewnej niespodzianki związanej z tytułem. O wszystkim mamy dowiedzieć się dokładnie 29 marca.

Taki termin został wspomniany na Twitterze przez producenta ze Square Enix Yosuke Saito, który zwięźle napisał, że “29 marca coś zrobimy”. Równie wylewny był ekscentryczny reżyser, który na portalu zamieścił informację, że “coś w związku z NieR będzie się działo 29 marca”.

Są dwie główne możliwości: albo tym “czymś” będzie ogłoszenie prac nad remake’iem pierwszej gry, albo – co byłoby jeszcze lepszą rzeczą – twórcy mają w planach zapowiedź kolejnej odsłony serii. Zapewne nie można wykluczać też innych opcji – jeśli chodzi o tych dwóch Japończyków, to w sumie nie wiadomo, co mogą wywinąć pod koniec marca. Czas pokaże.

Gra NieR: Gestalt i jej alternatywna wersja Replicant zadebiutowały w kwietniu 2020 na platformach Xbox 360 i PlayStation 3. Produkcja zyskała uznanie wśród graczy i recenzentów i po siedmiu latach na rynek trafiła druga część serii, czyli NieR: Automata.

 

Dagmara Kottke
O autorze

Dagmara Kottke

Redaktor
Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie