GTA San Andreas Postacie

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Take-Two po cichu usuwa mody do GTA z internetu

W mediach krąży informacja, że Take-Two oczyszcza sieć z modyfikacji do GTA: Vice City i San Andreas.

Studio Rockstar zaniechało rozwijania starszych odsłon serii i skupiło się wyłącznie na module sieciowym do GTA V, który to przynosi producentowi duże zyski. Tymczasem Take-Two po cichu zabiera się za usuwanie modów do Vice City i San Andreas.

Jedną z modyfikacji, którą wydawca zdecydował się zablokować, jest GTA Underground. To szczególnie interesujące usprawnienie, które łączy mapy z kilku produkcji Rockstara, takich jak Vice City, San Andreas, GTA III, Bully i Manhunt 1 i 2.

Nie jest znana przyczyna postępowania Take-Two. Teoretycznie te mody nie naruszają żadnych praw autorskich. Spekuluje się raczej, że może to mieć związek z przygotowywaniem remasterów którejś z wspomnianych odsłon cyklu o gangsterach. Niemniej Rockstar jeszcze nic takiego nie ogłosił – to jedynie domysły.

Tymczasem w internecie w ostatnim czasie pojawiały się kolejne doniesienia dotyczące szóstej części serii. Według tych danych, akcja GTA 6 będzie rozgrywać się w Vice City. Tytuł zaoferuje wielu głównych bohaterów. Nowa odsłona cyklu ukaże się nieprędko, bo dopiero w 2024 lub 2025. To jednak wciąż tylko nieoficjalne wieści, choć potwierdził je dziennikarz Jason Schreier, który uchodzi za wiarygodne źródło przecieków.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się