logo GTA 6 na tle parku rozrywki

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

GTA 6 znów na świeczniku. Gracze źle interpretują nowe rewelacje od informatora

Znany informator poinformował na temat wszystkich informacji o GTA 6, na które trafił dotychczas i wydają mu się najbardziej prawdopodobne. Niestety, w sieci trafimy na interpretacje jego słów jako coś praktycznie potwierdzonego.

Mowa oczywiście o Tomie Hendersonie, który w ostatnich miesiącach przyczynił się do wyjawienia sporej ilości informacji na temat Battlefield 2042. Od pewnego czasu mężczyzna w swoich social mediach informuje też na temat GTA 6. Niedawno zamieścił w sieci poniższe nagranie, które porusza przecieki i plotki dotyczące kolejnej gry z serii Grand Theft Auto. W polskich i zagranicznych mediach nie brakuje artykułów, w których jego wypowiedź jest traktowana jako w zasadzie pewne informacje. Niestety, tak nie jest, ponieważ Henderson sam zaznaczył na początku filmu, że te wszystkie dane dostał z różnych źródeł i sam je po prostu zebrał w jednym miejscu.

Mimo to, warto jednak pochylić się nad nimi. Najważniejsze z nich znaleźliśmy w popularnym serwisie Reddit w tym wątku.

Najważniejsze „informacje” o GTA 6 zebrane przez Hendersona:

  • Gra jest osadzona w czasach współczesnych, a głównym powodem jej powstania jest GTA: Online. Rockstar chce mieć jak najwięcej swobody w GTA Online DLC.
  • Mapa to Vice City i nie będzie aż tak duża, ALE będzie się rozszerzać (dodawane będą nowe lokacje) i zmieniać (Tom porównuje to do zmian, jakie przechodzi mapa Fortnite w każdym nowym sezonie) na przestrzeni lat z pomocą DLC.
  • Gra jest wciąż w bardzo wczesnej fazie rozwoju.
  • Wielu protagonistów, z których jeden będzie kobietą.
  • Kobieta będzie tą bystrą w grupie i będzie odpowiedzialna za techniczne rzeczy jak hakowanie itp.
  • Tom wierzy, że gra ukaże się w okolicach 2024-2025 roku, a powodów tego jest kilka. Po pierwsze Rockstar Games dba o samopoczucie swoich pracowników. Po drugie deweloperzy tworzą produkcję z myślą o PC, Xbox Series X|S oraz PS5. Firma chce poczekać, aż next-genowe konsole sprzedadzą się lepiej na przestrzeni lat. Po trzecie GTA V w dalszym ciągu zarabia sporo pieniędzy.
  • Kryptowaluty mają grać ważną rolę w produkcji.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się