Diuna 2 nadal powstaje. Ruszyły prace na planie zdjęciowym

Diuna 2 - wreszcie wystartowały zdjęcia na planie filmowym
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Ruszyły prace na planie filmu Diuna 2. Twórcy poinformowali o tym na oficjalnym twitterowym koncie produkcji.

Pierwsza część spotkała się z doskonałym przyjęciem i choć nie potwierdzono tego od razu, było niemal pewne, że otrzymamy także kontynuację. Teraz już nie ma odwrotu – Diuna 2 oficjalnie powstaje, a zdjęcia do niej właśnie się rozpoczęły. Denis Villeneuve przeniesie tu na ekran pozostałe wydarzenia z pierwszego tomu serii Franka Herberta; oryginalna Diuna była dziełem znacznie obszerniejszym niż pokazał to film. Niewykluczone, że następnie twórca podejmie prace również nad Mesjaszem Diuny; w tym przypadku jednak wybiegamy znacznie w przyszłość.

Wiadomo, że na ekranach ponownie pojawią się Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Zendaya, Stellan Skarsgård, Dave Bautista oraz Josh Brolin. Oprócz nich do obsady drugiej części dodano także kilka nowych nazwisk, wśród których znaleźli się: Florence Pugh, Christopher Walken, Léa Seydoux i Austin Butler.

Film w reżyserii Denisa Villeneuve trafi do kin nieco później, niż się spodziewano. Pierwotną datę 20 października 2023 roku przesunięto o niespełna miesiąc – na 17 listopada. Twórcy mają więc trochę ponad rok, by zakończyć prace nad kontynuacją.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie