Diuna 2 zadebiutuje trochę później. Studio przesunęło datę premiery

Diuna 2 z opóźnioną datą premiery. Kiedy wyjdzie oczekiwany film?
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi Uniwersum

Diuna 2 nadchodzi, ale jeszcze przyjdzie nam na film trochę poczekać. W zasadzie to teraz musimy uzbroić się w dodatkową cierpliwość. Kiedy premiera?

O tym, że Diuna 2 nadchodzi, było teoretycznie wiadomo jeszcze przed premierą pierwszej części. Oczywiście nikt wtedy jawnie tego nie mówił, ale pierwsza część typowana była na murowany hit. I tak się właśnie stało. Mimo pandemii COVID-19, obraz na podstawie powieści Franka Herberta zarobił całkiem nieźle. Tym bardziej że jednocześnie trafił nie tylko do kin, ale też do streamingu.

Dopiero w krótkim czasie po debiucie, reżyser Denis Villeneuve potwierdził prace nad kontynuacją. Na ten moment nie wiemy, czego dokładnie mamy się spodziewać, ale fani książek z pewnością wiedzą, co ich czeka. To w końcu bezpośrednia kontynuacja historii z pierwszej części. Jakby tego było mało – ponoć może powstać także i „trójka”.

Na razie jednak zostańmy przy drugiej części, która zadebiutuje później, niż początkowo sądzono. Warner Bros. i Legendary Pictures przesunęły datę premiery filmu, ale pod względem biznesowym jest to ruch jak najbardziej na miejscu. Diuna 2 miała pierwotnie trafić na ekrany 20 października 2023 roku, a teraz spodziewajmy się jej 17 listopada 2023 roku. Tak, wiem, że to i tak ponad rok czekania.

Dla twórców to świetna wiadomość, bo Dina 2 ukaże się więc idealnie na okres świąt Dziękczynienia. Studia zdradziły także, że nowa część serii filmowej Godzilla x King Kong ma docelową datę premiery wyznaczoną na 15 marca, ale… 2024 roku. Na to będziemy już musieli uzbroić się w dużą dawkę cierpliwości.

Weekend okresu świąt Dziękczynienia 2023 roku jest i tak dość mocno zajęty przez filmowe premiery. Potwierdzono już wcześniej, że wtedy ukaże się nowa część Igrzysk Śmierci, a także animacja Trolle 3. Paramount wydaje wtedy komedię fantasy „Imaginary Friends” z Johnem Krasinskim i Ryanem Reynoldsem.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie