Diuna 2 już po pierwszych pokazach: największe arcydzieło od czasów Władcy Pierścieni

diuna 2 opinie
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Światowa data premiery filmy Diuna 2 zaplanowana jest na 1 marca tego roku. Jednak wybrani krytycy mieli już szansę zapoznać się z tytułem, a ich opinie są jednoznaczne. Nadchodzi “najlepszy film sci-fi tej generacji”.

Diuna 2 jest bezpośrednią kontynuacją nagrodzonej Oscarami „jedynki” z 2021 roku. Tym razem zobaczymy, jak Paul Atryda łączy siły z Fremenami, aby wyswobodzić pustynną planetę Arrakis z rąk przedstawicieli rodu Harkonnenów. Pierwsze reakcje, które pojawiły się po przedpremierowych pokazach w Londynie są jednoznaczne – zanosi się na arcydzieło z gatunku science fiction. Czytając poszczególne opinie można natknąć się w zasadzie na krytykę tylko jednego aspektu. Otóż wybrani filmoznawcy narzekają miejscami na przesadne rozciągnięcie opowieści w czasie. Jednak już pierwsza część z 2021 roku trwała 2 i pół godziny, więc nie powinno dziwić, że Diuna 2 zajmie nam tyle samo czasu ekranowego (a w zasadzie nieco więcej, bo 2 h i 46 min.).

Diuna 2 – pierwsze opinie to czysty zachwyt

Krytycy chwalą film za zdumiewające efekty wizualne, świetną grę aktorską z naciskiem na gwiazdy takie jak Butler, Ferguson, Pugh czy Bautista i nazywają produkcję “najważniejszą epopeją sci-fi naszego pokolenia”. W pierwszych opiniach, które dosłownie zalały platformę społecznościową X (#Dune2, #DunePartTwo) przejawiają się także takie określenia jak “monumentalne osiągnięcie filmowe”, a nawet “doświadczenie, jakiego nie widziano od czasów Władcy Pierścieni”. No cóż, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość na ostatnie dwa tygodnie przed światową premierą Diuny 2. A jeśli nie widzieliście jeszcze jakimś cudem części pierwszej, to warto nadrobić zaległości z zacisza własnych czterech ścian, jako że Diuna jest dostępna w serwisie VOD HBO MAX.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie