Kinowe arcydzieło i wielki hit 2024 roku. Recenzje filmu nie pozostawiają złudzeń

Diuna: Część Druga absolutnym arcydziełem | Newsy - PlanetaGracza
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi Recenzje

Recenzje filmu Diuna: Część Druga jawnie sugerują, że mamy mieć do czynienia z dziełem wybitnym. Średnia “świeżość” na Rotten Tomatoes to aż 97%!

Diuna: Część Druga debiutuje w kinach już 1 marca 2024 roku. Zanim to się jednak stanie, niektórzy mogli oglądać film na wielkim ekranie. Krytycy są przekonani, że mówimy o arcydziele, które zostanie zapamiętane na długo. Teraz w sieci pojawiły się recenzje i opinie, które bezpośrednio wskazują na godny fanów powieści Herberta seans.

Diuna: Część Druga arcydziełem

Nowy film w reżyserii Denisa Villeneuve stanowi bezpośrednią kontynuację wątków rozpoczętych w poprzedniczce. Tym razem jest jednak wręcz “bardziej” i “mocniej”, a przynajmniej na to wskazują opinie. Współczynnik “świeżości” na Rotten Tomatoes wynosi na tem moment aż 97%! Oznacza to, że niemal każdy krytyk wlepił obrazowi dobrą ocenę.

Wiele osób porównuje go do Władcy Pierścieni i skali, z jaką filmowcy rozwijają znane z kart książek uniwersum. Chwali się w zasadzie każdy aspekty obrazu – od scenariusza, przez efekty specjalne, po idealne oddanie klimatu tego świata. Tym razem Villeneuve nie tylko jest w stanie bezpośrednio wrzucić widza w świat przedstawiony na ekranie, ale i zachwycić go kompleksowo napisanymi postaciami i fabułą, która nie wstydzi się poruszać delikatnych i ważnych kwestii. Aktorzy świetnie wcielają się w swoje postacie. Do tego na ekranie nie zabrakło humoru, smutku, radości czy ekscytacji.

Jak więc widać – jest rewelacyjnie. Czy widzom również Diuna 2 podejdzie tak mocno? O tym przekonamy się po 1 marca, gdy film trafi do kin.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie