Diuna 2 może nie zakończyć serii. Są już pogłoski o kontynuacji

bohaterowie filmu Diuna
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy

Choć pierwotnie Diuna miała otrzymać dwie części, pojawiają się już informacje o tym, że może przerodzić się w trylogię.

Prace nad drugą częścią już trwają. Jak informowaliśmy przy okazji potencjalnego angażu Florence Pugh, zdjęcia do produkcji mają ruszyć latem. Okazuje się jednak, że planowana jako zakończenie historii Diuna 2 może zostawić jeszcze miejsce dla trzeciej części.

Wynika to z faktu, że książkowa Diuna jest zaledwie początkiem przedstawianej historii. Następny tom z serii, czyli Mesjasz Diuny, kontynuuje i wyjaśnia wątki bohaterów poznanych w pierwszej części. Z tego względu reżyser Denis Villeneuve ma rozważać przeniesienie na ekran również tej powieści. O tej ewentualności poinformował scenarzysta pracujący nad produkcją, Jon Spaihts. Cała sytuacja wyjaśni się zapewne z biegiem czasu, choć przy takiej popularności pierwszego filmu nie można wykluczyć stworzenia także kilku kontynuacji.

Datę premiery Diuny 2 wyznaczono na 23 października 2023 roku.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie