Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.

0 komentarzy

Battlefield 5 vs nowe Call of Duty. EA ma dobre wieści

O ile ostatnie, budzące często wśród graczy gniew i rozżalenie, informacje o okrojeniu nadchodzącego Call of Duty z trybu dla jednego gracza wielu osobom złamały serce, to główny konkurent tej wojennej strzelanki (Battlefield, bo któż by inny?) przybywa z o wiele lepszymi informacjami.

Balltefield V z singleplayerem: tak!

Najnowsze przecieki o kolejnej odsłonie serii Battlefield przybyły wraz z corocznym przedstawieniem wyników finansowych Electronic Arts. Wynika z niego (jak pisze ResetEra), że nowa gra nie rozczaruje nas podobnie jak Call of Duty i pozwoli na zabawę w singleplayerze. Prócz kampanii dla jednego gracza, zobaczymy tak jak dotychczas tryb multi. Co jednak ciekawe, ma powstać zupełnie nowy, trzeci tryb (battle royale?), o którym to jednak póki co głośno się nie mówi.

Mimo że nikt nie przewidywał pozbycia się kampanii dla jednego gracza w Battlefieldzie, to sprawa dotycząca Call of Duty sprawiła, że w fanach BFa narosła pewna obawa. Nie od dziś przecież wiadomo, że oba studia uważnie obserwują swoje wzajemne poczynania i dostosowują się pod tym kątem marketingowo.

EA o nowym Battlefieldzie

Wraz z przedstawieniem wyników finansowych, CEO EA – Andrew Wilson – wspomniał w kilku słowach, czym będzie kolejna gra: Wraz z nowym Battlefieldem, studio DICE zaprezentuje zupełnie nowy poziom intensywności walk podczas rozgrywki. Każda bitwa będzie wyjątkowa, a każdy tryb będzie niósł ze sobą nowe wyzwania – począwszy od tego jak gracz będzie oddziaływał na otaczające go środowisko, aż po robiące wrażenie historie zawarte w singleplayerze. Wilson wspomniał także o niewidzianych dotąd ogromnych mapach multiplayer, w których spotkamy się z niecodziennymi rozwiązaniami.

Cyberpunk 2077 na E3 2018. Wiadomo, ile może potrwać prezentacja gry

Jeśli nic nie ulegnie zmianie, to nowy Battlefield ukaże się w październiku tego roku. Więcej szczegółów dotyczących gry dostaniemy jeszcze przed E3, podczas wydarzenia EA Play. Studio już dziś zdradza, że dotychczasowe odsłony Battlefieldów przyciągnęły przed ekrany 54 milionów graczy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%