Battlefield V może pójść z falą. Zgadnijcie, co ponoć testuje DICE

Wygląda na to, że miłośnicy trybu battle royale z końcem tego roku będą mieli nie lada gratkę. Do wielkiego worka z plotkami o nowych grach BR dołączył ostatnio Call of Duty Black Ops 4, a dziś mamy nowego pretendenta w postaci odwiecznego konkurenta CoDa. Mowa o Battlefieldzie.

Battle royale: najpierw CoD, teraz BF?

Jedni spędzają na mapach PUBG czy Fortnite’a setki godzin, inni zaś na wydźwięk zwrotu opisującego zjawisko battle royale dostają w najlżejszym przypadku drgawek, zimnych potów i mdłości. Czasy, kiedy zachwycaliśmy się kampaniami dla jednego gracza w strzelaninach powoli wydają się odchodzić w zapomnienie, na rzecz gier wieloosobowych. Po pierwsze na świecie odnotowuje się ogromne zainteresowanie tematem, po drugie (co bezpośrednio wypływa z pierwszego), deweloperzy zobaczyli w tym niezły pieniądz. Wygląda więc na to, że czy tego chcemy czy nie, nadchodzi dekada battle royale. Dekada, bądź dwie – w zależności od tego, jak szybko świat wpadnie na inną, jeszcze bardziej kasową odmianę rozgrywki. Tym razem pod ciężarem dolarów wydaje się uginać dotychczasowa wizja Battlefielda: i on może zadebiutować z trybem battle royale.

Battlefield V: Kolejny anonim, kolejne wieści

Jak to w branży gamingowej bywa, sporo informacji bazuje na doniesieniach anonimowych źródeł. Na szczęście w internecie istnieją portale takie jak choćby Venturebeat, które nie raz chwaliły się jakością swoich wtyczek, to znaczy sprawdzalnością doniesień. Tym razem ich anonimowe źródło informuje o tym, że studio DICE pracuje właśnie nad wprowadzeniem trybu battle royale dla Battlefielda V. Venturebeat zapytało DICE o plany związane z nowym trybem, te jednak odrzuciło możliwość podania komentarza. Kontakt donosi jednak dalej, że tryb jest jeszcze w powijakach i ostatecznie nie podjęto decyzji, czy zostanie zaimplementowany w nadchodzącą grę, ani czy stanie się to wraz z premierą Battlefield V. Wszystko zależy od tego, czy DICE będzie zadowolone z ostatecznego efektu. Battlefield Battle Royale może być równie dobrze udostępniony do pobrania jako któraś z aktualizacji.

Wielu fanów w oczekiwaniu na BF V, tworzy własne wizje zapowiedzi gry. Czy ucieszy ich informacja o battle royale, czy raczej zasmuci?

Póki co, niewiele wiadomo o nowym shooterze od DICE. Pewniakiem jest jedynie, że gra ukaże się do końca tego roku. O ile dotąd wielu fanów mocno wyczekiwało nowej odsłony serii, podobnie z resztą jak w przypadku CoD BO4, to tym razem wielu może się rozczarować. Nie każdy bowiem lubi, jak wszędzie wpycha się na siłę battle royale. Oby tylko kampania w BF V została nienaruszona, w przeciwieństwie do CoDa…

Ewelina Stoj

Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.