Ubisoft oficjalnie zamyka polski oddział. Podano powód

Ubisoft współpracuje z Polakami. Zrobią zwiastun ich nowej gry
Newsy PC PS3 PS4 PS5 Switch X360 Xbox Series XOne

Ubisoft Polska zostaje oficjalnie zamknięte. Firma “zreorganizowała swoje europejskie i kanadyjskie spółki zależne”. Zwolnienia dotkną około 60 osób.

Muszę przyznać, że takie wieści czyta i przekazuje się ze sporym trudem. Nie tak dawno temu widać było, że polski oddział firmy wyraźnie postawił na komunikację w socialach, która stawała się coraz lepsza. Szkoda jednak, że najwyraźniej nie uchroniło to ich od zamknięcia. Jak donosi Bloomberg, francuska korporacja zdecydowała się na zamknięcie oddziałów we Włoszech, Hiszpanii, Holandii, Skandynawii oraz Polsce właśnie.

Ubisoft Polska zamknięte

O sytuacji pisaliśmy już wcześniej, ale dotyczyło to jedynie nieoficjalnych wieści. Teraz firma sama przyznaje, że zamyka te oddziały. Wychodzi na to, że łącznie dotknie to około 60 zatrudnionych w nich obecnie osób. Firma na całym świecie zatrudnia ponad 20 tys. osób.

Grupa Wydawnicza Ubisoft zreorganizowała swoje europejskie i kanadyjskie filie biznesowe, aby lepiej przygotować je na przyszłość w szybko zmieniającej się branży i mieć bardziej wydajne i elastyczne podejście.

– wyjaśnia Ubisoft w komunikacie dla Bloomberg

Nie wiemy, jak dalej będzie wyglądała kwestia supportu technicznego czy wydawania gier oraz ich lokalizacji na rodzimym rynku. Wcześniej gry francuskiego giganta wydawała Cenega. Istnieje więc szansa, że lokalny wydawca przejmie ten filar firmy, ale w tej kwestii nic jeszcze nie wiemy.

Wieści tak naprawdę nie są niczym zaskakującym, bo firma od dawna ma problemy finansowe. Ubisoft chciał rzekomo zostać przejęty, ale inni mieli “wyśmiewać” ich ofertę. Teraz ich głównym ratunkiem, po anulowaniu wielu pozycji w produkcji, jest postawienie na potencjalne hity pokroju kolejnych części Assassin’s Creed czy “growego” Avatara lub Far Cry.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie