Nowe informacje na temat Far Cry 7 wywołały konflikt. Gra prędko nie wyjdzie?

Far Cry 7 - złe informacje o grze wywołały konflikt w internecie
Newsy PC PS5 Xbox Series

W sieci pojawiły się kolejne nieoficjalne przecieki związane z Far Cry 7. Wiarygodny insider twierdzi, że gra powstaje, ale inni uważają, że jest wręcz przeciwnie.

Jedni wiedzą swoje, a inni swoje. Kto ma rację? Szczerze mówiąc, to mam swój typ, ale Far Cry 7 stało się tematem bardzo ożywionej dyskusji w internecie. Na szczęście wszystko najpewniej skończyło się bez jakiejś szczególnej “dramy”, także nie ma tragedii.

Jakiś czas temu znany i wiarygodny insider Tom Henderson wyjawił, że jego źródła związane z Ubisoft przekazały mu, iż powstaje kolejna pełnoprawna odsłona Far Cry. Gra ponoć nie będzie jedyną produkcją osadzoną w tym świecie, bo Ubi ma także pracować nad spin-offem multiplayer. Wiele się nie dowiedzieliśmy, ale poznaliśmy bardzo ciekawy setting gier. Więcej o tych plotkach przeczytacie w tym miejscu.

Far Cry 7 powstaje? No…

Henderson twierdzi, że gry już powstają, ale raczej prędko o nich oficjalnie nie usłyszymy. Fani jednak zaczęli się zastanawiać, czy może Ubisoft nie zechce ratować swojej sytuacji, zapowiadając te gry już niedługo. Na przykład… w czerwcu 2023 roku? Wtedy ma przecież odbyć się Ubisoft Forward. Stosunkowo popularny “kopacz informacji” (czyli dataminer) Script napisał niedawno na Twitterze mało pozytywny przeciek – “Far Cry 7 jeszcze nie weszło w fazę produkcji”. Czyli… Henderson się myli?

https://twitter.com/ScriptLeaksR6/status/1640729646181351427

Komentującym też wydało się to dziwne, więc postanowili zapytać o to samo Scripta. Ten wyjaśnił, że jego zdaniem Ubisoft może dopiero planować te gry, ale na razie nie poczyniło żadnych konkretnych kroków w celu powołania ich do życia. Stoi to w sprzeczności z przeciekami Hendersona.

Henderson jest insiderem, my jesteśmy dataminerami. Ze wszystkiego, co widzimy, rozwój nie rozpoczął się lub dopiero niedawno się rozpoczął (<3 miesiące).

wyjawił Script

Henderson odpowiada

Szybko postanowił odpowiedzieć mu sam Henderson, który radzi mu “uważać ze słowami”.

W przyszłości uważałbym na to jak formułujesz swoje tweety w takim razie, bo Twój tweet jest bardzo mylący IMO. To, że nie masz dostępu do informacji o grze w sklepie Ubi (czy gdziekolwiek indziej) nie oznacza, że nie jest ona w fazie rozwoju.

odpowiada Henderson

Nie sposób nie przyznać mu racji. Script posługuje się zazwyczaj informacjami wyciągniętymi z serwerów Ubisoftu lub nawet jedynie tylko Ubistore. Tam, jak wiadomo, nie będzie wszystkiego, w tym informacji o niezapowiedzianych grach w trakcie produkcji. Henderson opiera się jednak na fizycznych osobach, które przekazują mu poufne informacje za kulisami. Jest to więc swego rodzaju “potyczka insiderów”, ale warto zaznaczyć, że to właśnie Henderson uważany jest za tego, który rzadko kiedy się myli.

Jeżeli nowy Far Cry 7 faktycznie znajduje się od jakiegoś czasu w produkcji, nie sposób zgadnąć, na jakim jest etapie. Jeżeli jednak Script się nie myli i gra nawet nie weszła w fazę produkcji, to… trochę zaczekamy. Potencjalnie nawet ponad pięć lat. Mimo wszystko informacje zarówno od Hendersona, jak i Scripta należy traktować ze zdrową dawką sceptycyzmu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie