Wiedźmin Zmora Wilka - Zdziwiony Vesemir

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Obliczono, jaki czas mija pomiędzy akcją serialu The Witcher i wydarzeniami ze Zmory Wilka

Film, który hula po internecie, porządkuje chronologię opowieści o Wiedźminie od Netfliksa. Obliczono, że od wydarzeń ze Zmory Wilka do czasu akcji serialu The Witcher mija 98 lat.

Wiedźmin: Zmora Wilka zadebiutuje już jutro, czyli 23 sierpnia. Produkcja opowie o młodzieńczych latach Vesemira, który zgodnie z zapewnieniami autorów jest zupełnie inną postacią niż Geralt. Tymczasem autorzy kanału Netflix Geeked na Twitterze opublikowali film, który porządkuje chronologię wydarzeń produkcji o Wiedźminie od Netfliksa.

Akcja anime o młodym Vesemirze rozgrywa się w roku 1165, natomiast cykl z Henrym Cavillem datowany jest na 1263. Wynika z tego, że pomiędzy filmem a serialem Wiedźmin mija 98 lat – czyli praktycznie cały wiek.

Jeśliby szukać tego okresu na kartach historii naszego kraju, to w XII i XIII wieku w państwie polskim trwało rozbicie dzielnicowe. W 1138, a więc niemal trzy dekady przed akcją opowieści o Vesemirze, rozpoczął je na mocy swego testamentu Bolesław Krzywousty. Szkoda, że nikt nie poprosił wiedźminów, by zaprowadzili porządek w państwie. To oczywiście taki żarcik.

Warto przypomnieć, że w internecie pojawiają się już pierwsze recenzje The Witcher: Nightmare of the Wolf. Film zebrał sporo ocen 4/5 i 5/5. Chwali się go przede wszystkim za spójną historię, która oferuje nowe spojrzenie na świat wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się