Producentka serialu Wiedźmin na Netflix o następnych produkcjach z uniwersum. W planach m.in. Wiedźmin… dla dzieci

Wiedźmin Zmora Wilka
Baza postaci Baza seriali Filmy i seriale Newsy Seriale Uniwersum

Zła wiadomość dla fanów – na kolejny animowany spin-off serialu Wiedźmin musimy jeszcze trochę poczekać.

W sierpniu na Netflix zadebiutowała pierwsza animacja z uniwersum. Wiedźmin: Zmora Wilka opowiada o losach Vesemira, a akcję umieszczono przed wydarzeniami znanymi z gier. Anime zebrało dobre recenzje, co daje nadzieję, że również kolejne produkcje okażą się udane.

W wywiadzie z Entertainment Weekly Lauren Hissrich, producentka serialu Netflixa oraz osoba nadzorująca prace nad innymi produkcjami z uniwersum Wiedźmina, zdradziła kilka kolejnych informacji na temat nadchodzących tytułów. Wiadomo już, że na drugą animację będziemy musieli zaczekać, ponieważ prace nad nią dopiero się zaczynają.

Hissrich zdradziła również swoje podejście do Wiedźmina przeznaczonego dla dzieci – choć wielu osobom ten pomysł wydaje się mocno absurdalny:

„Jak stworzyć Wiedźmina bez krwi, przemocy, brutalności, jaką widzimy w tym świecie? Dla mnie to tylko dodatki. Jeśli oderwiemy te warstwy, dotrzemy do tradycyjnych historii z morałem. To właśnie tym są opowiadania Sapkowskiego. To opowieści z morałem, bajki. Opierają się na folklorze i mitologii, dokładnie tak samo jak baśnie braci Grimm czy filmy Disneya. Chodzi więc o to, jak przerobić te same podstawy, te same opowieści, aby utrzymać je w świecie Wiedźmina, ale uczynić odpowiednimi dla dzieci?”.

Dorośli fani mogą jednak być spokojni – już za niewiele ponad miesiąc premiera drugiego sezonu Wiedźmina z Henrym Cavillem w roli tytułowej. Wiadomo już, że wprowadzono pewnie zmiany, m.in. twórcy dali Geraltowi nową, imponującą zbroję. Premiera serialu już 17 grudnia.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie