Wiedźmin Zmora Wilka

Agata Wierzbicka

W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.

0 komentarzy

Producentka serialu Wiedźmin na Netflix o następnych produkcjach z uniwersum. W planach m.in. Wiedźmin… dla dzieci

Zła wiadomość dla fanów – na kolejny animowany spin-off serialu Wiedźmin musimy jeszcze trochę poczekać.

W sierpniu na Netflix zadebiutowała pierwsza animacja z uniwersum. Wiedźmin: Zmora Wilka opowiada o losach Vesemira, a akcję umieszczono przed wydarzeniami znanymi z gier. Anime zebrało dobre recenzje, co daje nadzieję, że również kolejne produkcje okażą się udane.

W wywiadzie z Entertainment Weekly Lauren Hissrich, producentka serialu Netflixa oraz osoba nadzorująca prace nad innymi produkcjami z uniwersum Wiedźmina, zdradziła kilka kolejnych informacji na temat nadchodzących tytułów. Wiadomo już, że na drugą animację będziemy musieli zaczekać, ponieważ prace nad nią dopiero się zaczynają.

Hissrich zdradziła również swoje podejście do Wiedźmina przeznaczonego dla dzieci – choć wielu osobom ten pomysł wydaje się mocno absurdalny:

„Jak stworzyć Wiedźmina bez krwi, przemocy, brutalności, jaką widzimy w tym świecie? Dla mnie to tylko dodatki. Jeśli oderwiemy te warstwy, dotrzemy do tradycyjnych historii z morałem. To właśnie tym są opowiadania Sapkowskiego. To opowieści z morałem, bajki. Opierają się na folklorze i mitologii, dokładnie tak samo jak baśnie braci Grimm czy filmy Disneya. Chodzi więc o to, jak przerobić te same podstawy, te same opowieści, aby utrzymać je w świecie Wiedźmina, ale uczynić odpowiednimi dla dzieci?”.

Dorośli fani mogą jednak być spokojni – już za niewiele ponad miesiąc premiera drugiego sezonu Wiedźmina z Henrym Cavillem w roli tytułowej. Wiadomo już, że wprowadzono pewnie zmiany, m.in. twórcy dali Geraltowi nową, imponującą zbroję. Premiera serialu już 17 grudnia.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%