Spider-Man 2 na porównaniu. Wersja PS5 kontra “nieoficjalny port” PC

Spider-Man 2 na porównaniu. Wersja PC vs PS5 | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5

W sieci pojawiło się bardzo ciekawe porównanie graficzne Spider-Man 2. Tytuł zaprezentowano na PS5 oraz w “nieoficjalnej wersji” na PC.

Insomniac Games jak do tej pory nie wydało oficjalnego portu Spider-Man 2 na PC. Pierwsza część i spin-off Miles Morales są dostępne, ale “dwójka” to zdecydowanie zbyt świeża sprawa. Doceniona gra i tak trafiła na tę platformę, a wszystko przez gigantyczny wyciek deweloperów. Jednym z jego skutków było przedostanie się plików z grą do sieci, a hakerzy i moderzy zrobili swoje, przenosząc tytuł na PC.

Spider-Man 2 na PC kontra PS5

Nowe porównanie dostępne w sieci warto potraktować jako ciekawostkę dotyczącą tego, co są w stanie zrobić fani spragnieni zagrania w swoją grę na danej platformie. Zaprezentowane porównanie jest niskiej jakości, więc nie należy szukać w nim różnic w teksturach czy graficznych szczegółów. To bardziej film, mający pokazać, jak wiernie względem oryginału, gra wygląda na PC.

Wyraźnie przecież widać, że wersja PC jest zauważalnie brzydsza, choć w wielu miejscach podobna. PS5 ma zdecydowanie lepsze tekstury wody, a także szczegóły świata gry. Z kolei na komputerach te rzeczy kuleją. W praktyce jednak ciężko dostrzec jakieś większe różnice.

Zespół odpowiedzialny za przeniesienie gry na PC obiecał dorzucenie technologii ray-tracing w następnej aktualizacji. Sami na razie nie wiemy, czy to faktycznie może działać – wszak fanowski port do tej pory cierpi na wyraźne problemy z optymalizacją. Niemniej to bardzo ciekawe z technicznego punktu widzenia.

Ogółem można uznać fanowski projekt za coś do tej pory w zasadzie niewyobrażalnego. Warto nadal pamiętać, że dane, dzięki którym konwersja się udała, pochodzą z przecieku, a więc zostały wykradzione. Pod tym względem nie możemy zachwalać fanów, którzy opierają się po prostu na nielegalnie zdobytych plikach.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie