Spider-Man 2 w pełni grywalny na PC. Ma nawet tryb, na który gracze PS5 muszą jeszcze czekać

Spider-Man 2 na PC w pełni grywalny. Oto wymagania | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5

Moderzy ukończyli konwersję Spider-Man 2 na PC, choć grze daleko to perfekcji. Można ją jednak ukończyć. Aby to zrobić, nie trzeba mieć aż tak potężnego sprzętu.

Po gigantycznym wycieku danych Insomniac Games, w sieci pojawiły się także pliki ze Spider-Man 2. Moderzy postanowili przenieść grę na komputery osobiste, zanim zrobi to oficjalnie PlayStation. Szło im imponująco dobrze, ale teraz informują o kolejnym kamieniu milowym.

Spider-Man 2 na PC w pełni grywalny

Tak – dobrze czytacie. Nowy Spider-Man jest w pełni do przejścia na PC. Tak, zanim w ogóle taki port został zapowiedziany od PlayStation. Obecnie nie wiemy, czy konwersja oficjalnie powstanie, ale jest to bardzo prawdopodobne. Moderzy jednak ubiegli deweloperów, wydając swoją własną wersję gry. Nie jest może idealnie zoptymalizowana i nadal ciężko uznać ją za w pełni skończoną, ale da się przejść kampanię. A to samo w sobie jest sporym osiągnięciem.

Kuriozalny w tym wszystkim jest fakt, że na PC da się korzystać z trybu Nowa Gra+. Niedawno twórcy zapewniali posiadaczy gry na PS5, że nowość ta niebawem zadebiutuje. Wygląda jednak na to, że była dostępna w grze cały czas. Moderzy musieli tylko ją odblokować, co też zrobili. W ten sposób dzięki nieoficjalnej konwersji, gracze PC mogą cieszyć się trybem, który oficjalnie nawet nie wyszedł. Szalone.

W sieci pojawił się nawet gameplay z nowej wersji gry na PC. Jak widzicie – o w pełni komfortowej rozrywce nie ma mowy, ale nie jest tak źle. Jak na niezwykle krótki czas i fakt, że całość opiera się na „wyciekniętych” plikach, robi to kolosalne wrażenie.

Moderzy pokazali nawet oficjalnie wymagania sprzętowe gry. Nie, wróć – nieoficjalne wymagania sprzętowe. No bo przecież to nieoficjalna wersja. Tak, to ma sens, choć brzmi nieco dziwnie. Te nie są zbyt wysokie, choć osobiście śmiem wątpić, czy ta wersja faktycznie zaoferuje płynną rozgrywkę w 60 klatkach. Co ciekawe, port zajmuje ponad 250 GB

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie