Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Rainbow Six Siege – nowa mapa Forteca na pierwszym trailerze

Ubisoft przedstawia kolejną miejscówkę, która dołączy do gry wraz z Operacją Wind Bastion.

Niedawno publikowaliśmy pierwsze informacje odnośnie nowej operacji w Rainbow Six Siege, a teraz Ubisoft przedstawia kolejne konkrety. Poniżej znajdziecie filmik prezentujący nadchodzącą mapę Forteca oraz opis lokacji, jaki umieszczono na oficjalnej stronie strzelaniny.

Rainbow Six Siege – nowa mapa Forteca

Jest to ogromna mapa do rozgrywek za dnia, na którą składają się: zbudowana z glinianych cegieł forteca i unikatowa architektura, charakterystyczna dla południowego Maroka. Odwiedzających wita okazałe wejście z dwiema wieżami i napisem Kasbah Sehkra Mania, wyrytym nad sklepieniem.

Mapa została oparta na istniejących budowlach. Jest w nich dużo zewnętrznych schodów dających łatwy dostęp do dachu z wielu stron oraz wieże umożliwiające opuszczenie się z nich na linach. Wewnątrz wzmocnionych i gołych ścian fortecy znajdują się dwa piętra z przestrzenią szkoleniową i mieszkalną, każde z charakterystycznymi pokojami i salami. Mnogość schodów i drabin pozwala na szybkie przemieszczanie się pomiędzy piętrami. Na mapie znajduje się mieszanka otwartych przestrzeni, kryjówek i otwartych linii strzału, umożliwiających potyczki zarówno na krótkie, jak i długie dystanse.

Jedna sekcja Fortecy, zawierająca biuro komendanta, jego sypialnię i prywatną łaźnię, została niedawno wyremontowana. Gracze znajdą tam mnóstwo zdobień, luksusowe umeblowanie, freski na sufitach i ogromny żyrandol. Ceramiczne mozaiki i drewniane ornamenty czy powierzchnie wykończone ozdobnym marmurem to tylko niektóre z dekoracji występujących w tej sekcji. Jest tam także pokój poświęcony wszystkim poprzednim komendantom. Ich portrety zdobią ściany, przypominając o doniosłym znaczeniu tradycji.

Druga sekcja wygląda na starszą i jeszcze nie przeszła remontu z powodu nieustannego użytkowania przez żołnierzy pragnących przejść elitarne szkolenie. Sale sypialne, kantyna i pokój odpraw wciąż ukazują pierwotny wystrój wnętrz i umeblowanie Fortecy. Nasz zespół artystów pracujących nad mapą miał za zadanie stworzyć dwie odmienne wizualnie sekcje, ułatwiając graczom lepsze orientowanie się na mapie w każdym momencie.

Jest to pierwsza mapa tak bardzo związana z konkretnym operatorem. Dlatego też programiści stworzyli fortecę godną jej komendanta, położoną na wzgórzu z panoramicznym widokiem dookoła.

Źródło: Ubisoft

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%