Czerwony Krzyż prosi graczy, aby nie popełniali zbrodni wojennych

Czerwony Krzyż prosi graczy o niepopełnianie zbrodni wojennych
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża rusza z nową kampanią dla graczy. Organizacja prosi, aby w grach nie było już więcej miejsca na zbrodnie wojenne.

Międzynarodowa organizacja humanitarna ruszyła ze świetnym edukacyjnym wydarzeniem. Event “Play by the Rules” (“Graj według zasad”) obejmuje parę najpopularniejszych gier online. W jego promocji pomagają również streamerzy. Całość opiera się na dość prostej zasadzie – gracze nie mogą naginać ani łamać zasad praw konfliktu zbrojnego.

Czerwony Krzyż rusza z wydarzeniem dla graczy

Pomysł jest świetny i jak na razie wiele zapowiada na to, że wydarzenie faktycznie może mieść jakiś efekt. Pozornie brzmi to jak ciężki kawałek chleba – gracze proszeni są o to, aby grać w FPS-y sieciowe tak, jak głoszą zasady dotyczące współczesnych wojen. Takie Call of Duty bywało niestety określane jako “symulator zbrodni wojennych”, ale na szczęście organizacja ma pomysł, jak temu zaradzić.

Każdego dnia ludzie grają w gry osadzone w strefach konfliktu wprost ze swojej kanapy. Ale właśnie teraz, konflikty zbrojne są bardziej powszechne niż kiedykolwiek. A dla ludzi cierpiących z powodu ich skutków, konflikt ten nie jest grą. Niszczy życie i pozostawia społeczności zdewastowane. Dlatego rzucamy wam wyzwanie, abyście grali w FPS-y według prawdziwych zasad wojny, aby pokazać wszystkim, że nawet wojny mają zasady – zasady, które chronią ludzkość na polach bitew w prawdziwym świecie.

– czytamy na stronie organizacji

Na oficjalnym kanale ICRC na Twitchu, popularni streamerzy grają w szereg największych sieciowych strzelanek. Wydarzenie dotyczy PUBG Battlegrounds, Fortnite, Call of Duty: Warzone, Rainbow Six Siege, a nawet Escape From Tarkov. Co ciekawe, powstał nawet specjalny tryb gry w Fortnite, który ma opierać się właśnie na graniu według tych zasad. Ale jakie to zasady? Czerwony Krzyż wyjaśnia:

  1. Nie strzelaj do zestrzelonych/niereagujących wrogów
  2. Zakaz celowania do nieagresywnych NPC
  3. Nie celuj w budynki cywilne
  4. Używaj zestawów medycznych na wszystkich

Bardzo mocno zastanawia mnie, w jaki sposób te zasady będą mogły być stosowane w wymienionych pozycjach i czy wydarzenie przyjmie się wśród graczy. Może obecność streamerów faktycznie pomoże w promowaniu eventu?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie