Rainbow Six Siege – Ubisoft ujawnia Operację Wind Bastion

Pierwsze szczegóły odnośnie kolejnej mapy oraz operatorów, którzy zawitają w Rainbow Six Siege.

Deweloper informuje, że do Rainbow Six Siege trafi słynna cytadela znajdująca się w górach Atlas: Gracze będą mieli rzadką okazję sprawdzić swoje umiejętności wewnątrz tej niezwykłej fortecy zbudowanej z glinianych cegieł, a także na jej dachu, na którym trudno będzie skoncentrować się na ćwiczeniach i nie dać się rozproszyć zapierającemu dech widokowi na pobliską oazę.

Ubisoft przypomina, że w czwartym sezonie w grze pojawia się jednostka GIGR (Groupe d’Intervention de La Gendarmerie Royale – Grupa Interwencyjna Żandarmerii Królewskiej Maroka). Będzie ona reprezentowana przez dwójkę nowych operatorów.

Pierwszym operatorem jest obrońca, a zarazem dowódca, tak niewzruszony jak górskie łańcuchy otaczające twierdzę. Stacjonuje w legendarnej Fortecy – ośrodku szkoleniowym, który zadziwił niejednego z tysięcy przybywających do niej żołnierzy. Jest to wymagający osobnik o pokaźnej posturze, który wzbudza szacunek podwładnych i który wziął na swoje barki zadbanie o przyszłość Marokańskich Sił Specjalnych.

Drugą operatorką jest atakująca. Podróżuje ona gdziekolwiek zaniesie ją wiatr. Jest jedną z niewielu, którzy potrafią przebyć Saharę, wspiąć się na szczyty Alp, przemierzyć tropikalne lasy Azji czy przejść szlak wokół koła polarnego… po czym wrócić do swojej jednostki w pełnej gotowości bojowej. Znana ze spostrzegawczości i zaradności, jest specjalistką od operacji w środowisku naturalnym i posiada niezwykłą zdolność odpierania wroga.

Więcej szczegółów na temat Operacji Wind Bastion poznamy 17 i 18 listopada podczas finałów Pro League.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.