Gracze PS5 nie dostaną zbyt wielu gier Sony w 2024 roku, ale Xbox chce ich zalać premierami

PS5 dostanie potężny zastrzyk gier z Xbox | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5 Xbox Series

Xbox już został niezwykle popularnym wydawcą swoich gier na PS5, ale to dopiero początek. Nowe przecieki rzucają świeże światło na sprawę multiplatformy.

Mniej więcej w ostatnim kwartale każdego roku najwięksi wydawcy, w tym przede wszystkim Microsoft i Sony, skupiają się na co najmniej jednej swojej premierze first-party, która ma przynieść im zyski, chwałę, uwielbienie i takie tam. Tylko że w 2024 roku średnio będzie z Sony, bo firma z pewnością nie wyda nowego exclusive’a należącego do znanej serii przez jakiś czas, a przecież gry third-party czy nowe marki to zazwyczaj ryzyko.

Xbox zaleje PS5 premierami

Pałeczkę wydawcy po Sony przejął więc Xbox, jeżeli chodzi o nowe gry na PS5. Firma już wydała szereg swoich tytułów, w tym m.in. Hi-Fi Rush czy cenione Petniment albo Sea of Thieves. Te okazały się wielkimi bestsellerami, a popularność gier konkurencji na sprzęcie Japończyków nie uszła uwadze nawet szefostwu firmy.

Ta nie zamierza spocząć na laurach i chce wydawać jeszcze więcej swoich pozycji na PlayStation. Od dawna mówi się, że taka możliwość może finalnie spotkać Hellblade 2, a także i nowe Gears of War czy Starfield.

NateTheHate, znany insider Microsoftu, ponownie rozbudza nadzieje posiadaczy PlayStation. Jego zdaniem firma gigant z Redmond szykuje premierową ofensywę. W okresie świątecznym rzekomo chce wydać jeszcze więcej gier na PlayStation. Konkretnych pozycji nie znamy, ale spodziewać się możemy m.in. debiutu Starfield.

Tak. Mówiłem wyłącznie o Starfield. Słyszałem o innych grach nadchodzących na PS5 i mogą one pojawić się w tym roku w okresie świątecznym – ale pracuję nad potwierdzeniem gier i okien wydania.

-odpowiada insider na pytanie internauty

W ten sposób Xbox mógłby sprzedać niezły “prztyczek w nos” Sony, które po prostu wzięło sobie wolne od większych, własnych premier, szczególnie first-party. Firma potencjalnie mogłaby sporo zarobić, bo jednak mówimy o najgorętszym okresie roku pod względem sprzedaży. NatheTheHate obecnie zajmuje się badaniem sytuacji i być może wkrótce wróci do nas ze szczegółami.

Źródło: Reddit

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie