Xbox ma więcej bestsellerów na PlayStation niż… samo PlayStation

Xbox
Newsy PS5 Xbox Series Xbox Series S

Xbox radzi sobie lepiej na PS Store, niż PlayStation

Gracze nie gryzą się w język i otwarcie mówią, że PlayStation nie ma gier. No dobra, jakieś tam są — ale liczba tytułów na wyłączność odbiega znacząco od oczekiwań. Doszło do dość kuriozalnej sytuacji. Na liście bestsellerów PlayStation to Xbox ma więcej gier. Serio.

Na liście 25 najlepiej sprzedających się gier Xbox ma kilku swoich przedstawicieli. Jest Sea of Thieves, wydane niedawno Grounded czy Fallout. Łącznie tytułów jest 7, podczas gdy spod znaku PlayStation takich gier jest “ledwie” 5. To dziwne, ale Microsoft zyskał na polu wydawanych gier widoczną przewagę nad Sony. Okazuje się, że plan wydawania swoich produkcji również na inne platformy był trafiony. Wszystko wskazuje na to, że Microsoft nie spocznie na laurach i będzie dalej udostępniał swoje gry innym, w tym graczom Nintendo i PlayStation. Może Starfield trafi na PS5? Nie… to się chyba nie wydarzy.

Cała ta sytuacja przypomina nieco to, co miało miejsce w przypadku Sony. Kilka lat temu japońska firma zdecydowała się na dość zaskakujący ruch w postaci portowania swoich gier ekskluzywnych na PC. Nie wszyscy spodziewali się sukcesu, choć grono graczy czekających np. na God of War na PC było całkiem spore. Szybko okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. O ile nie wszystkie gry zanotowały dobrą sprzedaż, to Sony sprezentowało nam kilka niewątpliwych hitów. Teraz wiemy, że decyzja Xboksa nie była aż tak zła — przynajmniej w kontekście sprzedaży gier.

Gorzej jest z konsolami i nie da się tego ukryć. Pozycja firmy np. w Europie jest bardzo słaba, a sprzedaż Xbox Series X|S ustępuje nawet Nintendo Switch, które jest już dość stare.

Źródło: thegamer.com

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie