Gry Xboksa zdominują Sony? Cliff Bleszinski chce Gears of War na PS5

PS5 Gears of War
Newsy PS5

Cliff Bleszinski zabrał głos w sprawie potencjalnego debiutu serii gier Gears of War na PS5. Popularny twórca jest podekscytowany wizją pojawienia się serii na nowej platformie. Co więcej, ostatnie ruchy Microsoftu sugerują, że wkrótce to może stać się faktem. Zagralibyście?

PS5 otrzyma Gears of War?

Microsoft coraz chętniej “dzieli” się swoimi grami z PlayStation, proponując choćby port Hi-Fi Rush i nie tylko. To polityka firmy polegająca na powiększaniu zasięgu swoich gier. Nie inaczej jest w przypadku Sony, które już od jakiegoś czasu korzysta z rynku PC i regularnie wydaje tam swojeg gry. Czasy ekskluzywności powoli dobiegają końca, o czym pisaliśmy dzisiaj po słowach byłego szefa PlayStation. Czy to oznacza, że wkrótce na konsoli Sony pojawią się inne marki, do tej pory znane z Xboksów?

Logika nakazuje nam tak właśnie twierdzić. Tym bardziej że ostatnio w sprawie ciekawego debiutu wypowiedział się Cliff Bleszinski. Znany twórca gier i autor m.in. serii Gears of War stwierdził, że chętnie zobaczyłby grę w wersji na konsolę PS5. Dla niego taki ruch byłby całkowicie pozytywny, pozwalając znanej marce dotrzeć do nowych graczy.

Panie Gorbaczow, zburz ten mur! Myślę, że o to właśnie chodzi Philowi ​​Spencerowi. Wybiera model Netflixa. Zaczęło się od Xbox Game Pass, a potem, podobnie jak Netflix, zdali sobie sprawę, że muszą być na każdym urządzeniu. Ludzie żartowali o pojawieniu się Gears of War na PlayStation od ponad dekady i, wiesz, myślę, że „im więcej, tym weselej”. Jeśli ludzie posiadają PS5 i będą mogli grać w gry z serii Gears nowej generacji oraz korzystać z nich, będzie to oznaczać więcej tatuaży z serii Gears of War.

Cliff Bleszinski

Nie pozostaje nic innego, jak czekać na debiut tej flagowej niegdyś serii na nowej konsoli. Bo co miałoby stać na przeszkodzie?

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie