Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 – co nowego wiemy o sprzęcie Sony?Podsumowanie świeżych informacji

Przed wami podsumowanie wszystkich świeżych informacji o technologii PS5. Nowe prezentacje ujawniły naprawdę dużo ciekawych detali.

Ostatni materiał z rozbiórki nowej konsoli Sony ujawnił sporo nowych informacji. Okazuje się, że firma nie zdradziła oficjalnie wielu ciekawostek, które są dość istotne.

PS5 a dodatkowy dysk w konsoli

Po pierwsze, gracze otrzymają możliwość rozbudowy konsoli o drugi dysk SSD we własnym zakresie. PS5 posiada dodatkowe gniazdo PCIe 4.0, które umożliwi prosty montaż drugiego dysku SSD. Dodatkowo warto wspomnieć, że slot obsługuje wszystkie dostępne rozmiary sprzętów wykorzystujących PCIe 4.0.

Oznacza to, że poszerzenie pamięci PlayStation 5 będzie bardzo proste, ale przy tym dość kosztowne. Ceny dysków SSD M.2 NVMe są wysokie, a dodatkowo sam sprzęt grzeje się dość szybko.

Pojawia się pytanie, czy system chłodzenia piątego PlayStation będzie w stanie utrzymać w nich wystarczająco niską temperaturę.

PlayStation 5 SSD

Nowe technologie w PlayStation 5

Konsola ma posiadać również technologię dźwiękową Tempest. Dla wielu graczy jest ona wciąż tajemnicą, a samo Sony potraktowało jej prezentację raczej po macoszemu. Wiemy już, że sami twórcy gier znaleźli dla niej zastosowanie i są podekscytowani możliwościami, jakie otwiera.

Ponadto materiał prezentujący wnętrze konsoli ukazał ciekawy system chłodzenia procesora. Sony wykorzystało płynny metal zamiast standardowej pasty termoprzewodzącej. Pozwoli to na utrzymanie niższych temperatur.

Samo chłodzenie konsoli jest bardzo zaawansowane i zajmuje większość miejsca w obudowie. Spory wiatrak pozwoli na sprawny przepływ powietrza w PlayStation 5.

Poza tym warto zwrócić uwagę na ciekawy system, który pomoże w pozbywaniu się niechcianego kurzu ze sprzętu. Cieszy również obecność wejścia USB-C na przednim panelu.

Co więcej, do sieci wyciekła lista nowych funkcji systemowych konsoli. Ich zestawienie znajdziecie w tym miejscu.

PS5 chłodzenie PG

Banalny dostęp do wnętrza PS5

Ostatnią z ciekawostek jest to, jak proste w rozebraniu będzie nowe PlayStation.

Boczne panele konsoli zostały zaprojektowane tak, aby nie sprawiać problemu w demontażu. Wystarczy jedynie je nieco podnieść i zsunąć z konsoli.

Ułatwienie to pozwoli na chociażby na proste umieszczenie nowego dysku w PS5, odkurzenie otworów zbierających kurz czy nawet montaż spersonalizowanych, wykonanych na zamówienie paneli bocznych.

Jak widać nowości jest cała masa i Sony ma w rękawie jeszcze kilka ciekawych kart do rozegrania.

PlayStation 5 zadebiutuje w Polsce już 19 listopada.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się