Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PlayStation 5 – przeciek nowych funkcji konsoli. Lista życzeń, ulepszenia starszych gier i więcej

W kodzie PS Store znaleziono nowe informacje o funkcjach PlayStation 5. Świeże rozwiązania konsoli mogą zaskoczyć wielu graczy.

Choć Sony skrzętnie ukrywa nowe informacje o swoim sprzęcie, to chwilowa nieuwaga poskutkowała przedwczesnym ujawnieniem kilku funkcji, w które zostanie wyposażone oprogramowanie. Dodatkowo dokopano się do kilku powiadomień odnośnie wstecznej kompatybilności, które mogą zaniepokoić graczy.

Pierwszym odkryciem jest fakt, że konsole Sony w końcu doczekają się growej listy życzeń. Ułatwi to wyszukiwanie interesujących nas promocji i pozwoli uniknąć tracenia czasu na ciągłe wpisywanie interesujących nas tytułów.

Drugim większym znaleziskiem są poszlaki wspominające o „Boost Mode”. Tajemniczy tryb może znaleźć zastosowanie we wstecznej kompatybilności i gwarantować wyższą płynność zabawy w starszych grach. Wydaje się to mieć sens przez fakt, że tylko nieliczne tytuły doczekają się pełnoprawnej aktualizacji na PS5.

Niestety, są też złe wieści w sprawie poprzedniej generacji. Co ciekawe, nie wszystkie gry zostaną od razu przystosowane do nowej konsoli. Gracze doszukali się niepokojących powiadomień.

Ta gra z PS4 nie jest aktualnie wspierana przez twój system PS5. Stale pracujemy nad zwiększeniem bazy tytułów z PS4 działających na PS5. Zaktualizuj oprogramowanie konsoli i spróbuj ponownie.

Choć tego typu informacja wygląda niepokojąco, to może równie dobrze odnosić się do wspomnianego przez Jima Ryana jednego procenta gier, które nie będą wstecznie kompatybilne.

W kodzie pojawiły się również inne informacje. Dodatkowo znaleziono wzmianki o możliwości tworzeniu grupowych czatów pomiędzy generacjami, dzieleniu kont między konsolami, tworzeniu playlist i tajemniczej funkcji Takedown.

Do danych dotarli użytkownicy forum Reddit.

PlayStation 5 trafi do polskich graczy 19 listopada. Komplet informacji o nowej generacji konsol znajdziecie w tym artykule.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się