PlayStation 5 pozwoli na rozbudowę pamięci! Dodatkowe gniazdo PCIe w konsoli

0 komentarzy

Okazuje się, że PlayStation 5 posiada miejsce na dodatkowy dysk SSD. Nowa konsola Sony najpewniej pozwoli graczom na dokupienie i zamontowanie dysku.

Wczoraj Sony zdecydowało się pokazać nam swoją konsolę od środka. Okazuje się, że z pozoru tylko zwykła ciekawostka zdradziła kilka interesujących informacji.

Po pierwsze, PS5 posiada dodatkowy slot PCIe 4.0. Oznacza to, że najprawdopodobniej chętni gracze będą mogli na własną rękę dokupić dysk SSD i rozbudować pamięć swojej konsoli.

PlayStation 5 SSD

Po drugie, główny dysk konsoli będzie bardzo trudny w wymianie. Jego ewentualny demontaż może być poza granicami sporej części użytkowników sprzętu.

Podsumowując, jeśli będziecie chcieli zwiększyć pojemność danych PS5, to raczej nie będzie z tym problemu. Po premierze konsoli zapewne w sieci pojawi się masa poradników, które ułatwią chętnym wykonanie zabiegu.

Sony najwyraźniej zdaje sobie sprawę z tego, że 664 GB oferowane przez PS5 może być niewystarczające dla części graczy. Dodanie dodatkowego gniazda na dysk rozwiąże ten problem i pozwoli firmie dorobić sobie na ewentualnej współpracy z firmami oferującymi dyski SSD.

Z zakupem dodatkowego SSD wstrzymałbym się jednak do premiery konsoli. Warto poczekać, aż producent poda konkretną listę wspieranych urządzeń lub przynajmniej potwierdzi kompatybilne specyfikacje dysków.

Filmik z pokazu wnętrza PlayStation 5 możecie zobaczyć tutaj.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się