Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 samo zbierze kurz. Zobacz świetny pomysł Sony

Jednym z nowych udogodnień w PS5 są otwory, które same będą zbierały kurz. Niestety, rozwiązanie to posiada jeden, dość istotny haczyk.

Wiemy już, że PlayStation 5 posiada świetne chłodzenie, które jest przy okazji bardzo ciche. Wielu graczy zastanawia się jednak, jak będzie się ono sprawować po dłuższym czasie. Mocno zanieczyszczona konsola potrafi rozgrzać się do czerwoności. I na to znalazło się rozwiązanie, które poznaliśmy w filmie producenta.

PS5 posiada dwa specjalne otwory, które będą zbierały nadmiar kurzu. Znajdują się one pod obudową i dostęp do nich nie powinien nikomu sprawić problemu. Następnie wystarczy po prostu użyć odkurzacza i niechciany brud zostanie usunięty z naszego sprzętu.

Otwory zlokalizowane pod obudową konsoli

Jest jednak jedno „ale”. Sony zaznaczyło, że zaimplementowanie rozwiązania nie gwarantuje całkowitego odprowadzenia kurzu z konsoli. Oznacza to, że choć otwory mogą zredukować poziom brudu w PS5, to nie pomogą w całkowitym oczyszczeniu podzespołów. To raczej dość logiczne, bowiem zebranie wszystkich drobinek kurzu jest wręcz niemożliwe przy pomocy tak prostego udogodnienia.

Niemniej jest to duży krok w przód dla komfortu użytkowania konsol Sony. Poprzednie generacje miały dość duży kłopot z przegrzewaniem się, który czasem wymuszał na graczach rozbieranie konsoli i pozbywanie się nadmiaru kurzu. Choć nowe rozwiązanie nie rozwiąże problemu w stu procentach, to na pewno pomoże łatwiej dbać o sprzęt.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się