Nowe szczegóły na temat Rise of the Tomb Raider

Twórcy zapowiadają prawdziwie ekstremalną przygodę.

Wczoraj mogliśmy zerknąć na piękne grafiki z Rise of the Tomb Raider, poznaliśmy również pierwsze informacje dotyczące gry. Dzisiaj dokładamy do tego kolejne fragmenciki.


Wiemy już, że panna Croft wyruszy na Syberię. Naszym celem będzie odnalezienie na tych mroźnych pustkowiach mitycznego miasta Kitezh. Twórcy zaznaczają jednak, że na tym się nie skończy. Oprócz skutej lodem Syberii w Rise of the Tomb Raider znajdzie się jeszcze jedna wielka lokacja, lecz na razie nic o niej nie wiemy.

Sama Syberia będzie natomiast bardzo niebezpieczna i to nie tylko ze względu na ekstremalne warunki pogodowe. Wśród wrogów pojawią się ludzie, lecz również drapieżne zwierzęta, jak wilki czy niedźwiedzie.

Ważne jest dla nas, by uchwycić te momenty, w których Lara jest niepewna swojej tożsamości, kierunku w jakim zmierza oraz nawet zdolności do przeżycia – tłumaczy w rozmowie z serwisem Game Informer Noah Hughes, dyrektor kreatywny Rise of the Tomb Raider.

Dowiedzieliśmy się również, że nasza bohaterka będzie mogła wspinać się na drzewa i ukrywać w koronie liści. Żeby uniknąć starcia z wrogami schronimy się również pod wodą, nurkując w mrocznych głębinach.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

13 Shares
Share13
+1
Tweet