Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Nowe Call of Duty 2019 – informacje, które mogą potwierdzać kampanię fabularną

Tegoroczna odsłona CoD została wykastrowana z kampanii fabularnej, lecz bardzo możliwe, że jest to jednoroczna przerwa od takiego trybu. Nowe Call of Duty 2019 ponownie może zaszczycić nas ciekawą fabułą. Takie wnioski można wywnioskować z oferty o pracę, które publikuje studio Infinity Ward.

W październiku posiadacze komputerów PC oraz konsol PlayStation 4 i Xbox One otrzymają Call of Duty: Black Ops 4, które wielu fanów serii może lekko zawieść. Produkcja została bowiem pozbawiona tradycyjnej kampanii fabularnej i zamiast tego dostaniemy pojedyncze misje, podczas których poznamy poszczególne klasy żołnierzy. Ciekawe, czy Activision (wydawca serii CoD) idzie po prostu w multiplayer, czy też może Black Ops 4 jest wyjątkiem w tym względzie. Informacje ze strony Infinity Ward dają nadzieję, że nowe Call of Duty 2019 jednak zostanie zaopatrzone w porządna kampanię dla jednego gracza.

Nowe Call of Duty 2019 – kampania fabularna

Na początek warto wspomnieć, że seria Call of Duty jest tworzona na przemian przez trzech deweloperów. W 2017 roku mieliśmy Call of Duty: WWII od Sledgehammer Games, w październiku chwycimy za broń w Call of Duty: Black Ops 4 od Treyarch, zatem w 2019 roku na rynku pojawi się odsłona opracowana przez Infinity Ward. To właśnie ten zespół szuka nowej osoby, która dołączy do teamu obejmując funkcję scenarzysty nowego, niezapowiedzianego tytułu, zmierzającego na konsole następnej generacji.

GTA 6 premiera. Rockstar komentuje zamieszanie z ostatnich godzin

Nowy pracownik ma być specjalistą zarówno w rozgrywce sieciowej, jak i tej dedykowanej jednemu graczowi. Jego zadaniem będzie m.in. zadbanie o filmową jakość doświadczenia i wprowadzenie do gry kwestii dialogowych. Będzie on przy tym współpracował ze scenarzystami, reżyserami i innymi osobami, które odpowiadają np. za skrypty.

I jak tutaj nie twierdzić, że nowa osoba jest poszukiwana pod kampanię fabularną? Pozostaje jednak kwestia tego, że w ogłoszeniu o pracę mówi się o niezapowiedzianej grze na konsole następnej generacji, czyli PlayStation 5 oraz nową konsolę Xbox. Mało prawdopodobne, by nowe platformy pojawiły się w przyszłym roku, kiedy to na rynku pojawi się nowe Call of Duty 2019. Niewykluczone jednak, że Infinity Ward planuje przenieść swoją odsłonę również na next-geny.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%