Kolejne Call of Duty już w produkcji. Wiemy, kto je tworzy

nowe calll of duty - żołnierz w masce
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Znany informator branży growej doszukał się kolejnych wieści dotyczących dużej odsłony Call of Duty. Tworzenie tytułu miałoby już ruszyć pełną parą w studiu Sledgehammer Games, którego ostatnią grą jest Vanguard.

Tom Henderson za pośrednictwem portalu exputer.com podzielił się informacjami dotyczącymi następnej odsłony serii CoD. Według jego anonimowych źródeł prace nad grą miałyby już trwać.

Sledgehammer Games rozpoczęło już przedprodukcję kolejnego tytułu z serii Call of Duty – donoszą źródła. Nie podano jednak szczegółów na temat gry ze względu na niepewność co do jej ostatecznego kształtu.

– pisze Tom Henderson na łamach exputer.com

Na ten moment ciężko stwierdzić, czym jest nowe Call of Duty i kiedy dokładnie zostałoby wydane. W tle całej sytuacji należy pamiętać, iż w lecie 2023 roku ma dojść do przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft, o ile transakcja gigantów dojdzie do skutku.

Według niedawnych informacji w 2023 roku gracze mieliby nie otrzymać pełnoprawnej odsłony CoD-a. Być może mowa w takim razie o tytule celującym ze swoim debiutem dopiero w 2024 roku, bo na premierę w 2022 raczej nie ma co liczyć. Żarty żartami, ale należy założyć, że prace w Sledgehammer Games niekoniecznie są na zaawansowanym etapie.

W związku z tym wątpliwym jest, by ów studio było w stanie dostarczyć w ciągu najbliższych 8 miesięcy kolejną grę z serii. Argumentem za tą tezą jest to, iż gracze (oraz samo Activision) nie byli zadowoleni z efektu końcowego Vanguarda. Dziwnym zachowaniem byłoby ze strony wydawcy, by teraz naciskał na deweloperów, aby ci dostarczyli jak najszybciej „skończoną” produkcję. Mogłoby to przecież dać odwrotny efekt do tego pożądanego.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie