Nowe Call of Duty – strzelanie do matki z dzieckiem jest w porządku?

Call of Duty Modern Warfare ma postawić na realizm, a jak wiemy, na wojnie dzieje się wiele niewyobrażalnie okrutnych rzeczy. Czy będziemy świadkami części z nich podczas zabawy przy nowej odsłonie słynnej strzelanki?

Joel Emslie oraz Jacob Minkoff z Infinity Ward ujawnili podczas rozmowy z redaktorem serwisu Kotaku kilka ciekawych informacji na temat oczekiwanego przez wielu graczy Call of Duty Modern Warfare. Ciekawych i kontrowersyjnych zarazem.

Call of Duty Modern Warfare – wojna jest brutalna

Deweloperzy obiecują, że nowe Call of Duty skupi się na realizmie, a to oznacza wiele trudnych sytuacji, w których giną również cywile.

Na początek twórcy gry wspomnieli, że towarzysze broni będą odpowiednio reagować na nasze zachowania oraz słowa. – Sama historia jest liniowa, ale możemy nadać jej inny kontekst. Jeśli np. o mało co nie przekroczymy cienkiej linii, NPC może powiedzieć: Stary, co właśnie zrobiłeś? Niech to diabli, mam nadzieję, że nikt tego nie słyszał.

W przypadku naszego ekstremalnego zachowania, ale zrozumiałego ze względu na sytuację, dialog pomiędzy nami a towarzyszami będzie się rozgałęział. W niektórych przypadkach towarzysze zaczną nas nawet upominać.

O jakie ekstremalne przypadki może chodzić? Deweloperzy zaimplementują w grze system obrażeń przypadkowych. Łatwo to wyjaśnić – rzucasz granat odłamkowy w kierunku przeciwnika, ale w pobliżu pojawiają się cywile i wszystkich rozrywa na strzępy. Inna niewygodna wojenna sytuacja z Modern Warfare – w jednej misji będzie możliwość postrzelenia kobiety z dzieckiem na rękach. Jeszcze więcej kontrowersji? Dziesięcioletnia dziewczynka, która widziała utratę rodziców, została złapana przez żołnierza, który na głos rozważa, czy oddać ją pod opiekę oficera o pedofilskich skłonnościach. Takie sceny mogą poruszać.

Kontrowersje… jedni twierdzą, że być może deweloper posuwa się za daleko. Infinity Ward obiecało pod naciskiem, że nie chce się silić na kontrowersje i najbardziej brutalne/odrażające momenty zostaną złagodzone. I znowu burza, tym razem ze strony fanów, którzy chcą realistycznej wojny na ekranie. Jak skończy się ta przepychanka?

Premiera Call of Duty Modern Warfare została zaplanowana na 25 października tego roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: